Кількість вакансій перевищує кількість охочих працювати: визначено сферу, де спостерігається критичний дефіцит працівників.
В Україні у готельно-ресторанному бізнесі починаючи з липня кількість вакансій більша, ніж кількість резюме (4,2 тис. резюме та майже 5 тис. вакансій). У всіх випадках йдеться про кількість нових оголошень на тиждень.
Ця галузь страждає від найбільшого браку спеціалістів. За інформацією OBOZ.UA, в IT-секторі наразі налічується 3,5 тисячі вільних посад і 10,8 тисячі резюме, причому за останній рік ситуація залишилася практично незмінною. Це, напевно, єдина сфера, де немає нестачі кадрів. Натомість у готельно-ресторанній індустрії з липня спостерігається тенденція, коли кількість вакансій перевищує кількість резюме (4,2 тисячі резюме на майже 5 тисяч вакансій). У всіх цих випадках йдеться про нові оголошення за тиждень.
Нестача кваліфікованих кадрів спонукає роботодавців не лише підвищувати рівень зарплат, але й створювати більше вакансій для осіб без досвіду роботи. "У зв'язку з дефіцитом кадрів, роботодавці все частіше відкривають посади для кандидатів, які не мають професійного досвіду. У вересні 43% усіх оголошень про вакансії були адресовані людям без досвіду, тоді як у вересні 2023 року цей показник становив 36%", - зазначили в work.ua.
Згідно з дослідженням ІЕД, оцінки важкості підбору кадрів залишаються на високому рівні. Опитування компанії Advanter виявило, що у серпні середнє заповнення штатів у компаніях становило 71%, при цьому динаміка не покращилася (74% у травні 2024 року). В Національному банку України зазначають, що нестача робочої сили сприяє стрімкому зростанню номінальних заробітків, але через підвищену інфляцію реальне зростання доходів уповільнилося.
Серед найпопулярніших вакансій: продавець-консультант (менеджер з продажів), водій, робітник складу, вантажник. Також популярні кухар та касир. При цьому це найпопулярніші за кількістю розміщених вакансій спеціальності в обох великих кадрових порталах.
Згідно з інформацією кадрових порталів, середній рівень зарплат в Україні зріс на 13,7-18,9% в залежності від обраного методу аналізу. Державна служба статистики повідомляє про збільшення зарплат на 22,1% у другому кварталі поточного року. Так, за даними work.ua, середня зарплата складає 20,2 тисячі гривень, тоді як згідно з даними Державної служби статистики цей показник дорівнює 20,9 тисячі гривень.
Раніше OBOZ.UA повідомляв, що Кабінет Міністрів затвердив проєкт бюджету на 2025 рік. Він буде переданий до бюджетного комітету Верховної Ради для подальшого розгляду. Після вивчення запропонованих змін, документ буде винесено на голосування в сесійній залі, і лише після цього бюджет отримає остаточне схвалення. Згідно з даними проєкту, в Україні прогнозується уповільнення темпів економічного зростання, девальвація гривні та підвищення рівня інфляції. Однак, одночасно, є ймовірність зниження боргового навантаження на державний бюджет.