В Україні розпочинається ініціатива, спрямована на зменшення гендерної нерівності в зарплатах.


В Україні з 18 вересня розпочнеться кампанія "Звісно, зможеш!", що має на меті зменшити гендерну нерівність у заробітній платі.

Цю інформацію надає прес-служба Міністерства економіки.

Кампанія покликана подолати стереотипи щодо професійного розвитку жінок та вирішити проблему з нерівною оплатою праці.

Зазначається, що наразі рівень розриву в зарплатах між чоловіками та жінками становить 18,6%. Мета держави - знизити цей відсоток до 13,6% до 2030 року.

Для порівняння, ще у 2015 році розрив між зарплатами чоловіків та жінок в Україні становив 26%.

Згідно з висловлюваннями Тетяни Бережної, заступниці міністра економіки, одним із ключових заходів, що вживає уряд для усунення гендерної нерівності в заробітній платі, є створення нового Трудового кодексу.

Прийняття цього рішення відкриє нові можливості для жінок у сфері професійного розвитку та зміцнить їхні права. Зокрема, в новому кодексі буде формально закріплено принцип рівної оплати праці для жінок і чоловіків за виконання роботи однакової цінності. Також буде впроваджено правовий захист жінок, що працюють, виключно в контексті позитивної дискримінації, що, у свою чергу, сприятиме підвищенню їхньої конкурентоспроможності на ринку праці.

Окрім того, будуть розширені можливості для жінок працювати на умовах гнучкого режиму робочого часу, надомної або дистанційної роботи, надаються додаткові гарантії працівницям, що вигодовують дитину. Вони самостійно прийматимуть рішення щодо залучення до роботи у нічний час або направлення їх у відрядження. Щоб кожна жінка могла максимально реалізувати свій потенціал", - пояснила вона.

Читайте також: Зарплати відрізняються у півтора рази: В Україні чоловіки на керівних посадах в IT заробляють більше за жінок

Згідно з дослідженнями McKinsey Global Institute, якщо б жінки мали таку ж участь у трудовій діяльності, як і чоловіки, світовий ВВП міг би зрости на 26% у період з 2015 по 2025 рік.

Інформаційна ініціатива "Звісно, зможеш!" буде реалізована в партнерстві Міністерства економіки, ООН Жінки, Офісу першої леді та уряду Швеції.

За інформацією, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури разом із представництвом ООН Жінки в Україні ініціюють пілотну програму, спрямовану на навчання жінок-водійок у галузі пасажирських автобусних перевезень.

Related posts