Уповноважений уряду Польщі з питань відновлення України здійснив візит до Львова, де ознайомився з масштабами руйнувань.
Вплив російського ракетного удару на Львів 4 вересня 2024 року.
У неділю, 8 вересня, Львів відвідав спеціальний представник польського уряду з питань відновлення України Павел Коваль. Він оглянув будівлі, які були знищені внаслідок агресії Росії. Варто зазначити, що під час обстрілу 4 вересня постраждало 188 будівель, з яких 20 знаходяться у критичному стані. Мова йде про важливі культурні пам'ятки Європи, навчальні заклади та житлові комплекси.
"У певний момент Путін може спровокувати хаос у житті сімей і знищити культурні надбання. Це є справжнім варварством. Ми перебуваємо серед цивільних об'єктів, тут не має військових. Я повідомлю прем'єр-міністру Дональду Туску, і ми розробимо відповідні пропозиції", - наводить слова Павела Коваля Polsat.
Павло Коваль, спільно з мером Львова Андрієм Садовим, вшанував пам'ять Євгенії, Ярини, Дарії та Емілії Базилевичів, які загинули під час обстрілу міста 4 вересня. Варто зауважити, що цей трагічний інцидент забрав життя семи осіб, а більше 50 людей отримали поранення.
Нагадаємо, що Львівська міська рада звернулася до українських та міжнародних підприємств з закликом приєднатися до процесу відновлення і ініціювала акцію під назвою "Візьми під опіку будинок". Першою, хто відгукнувся на цю ініціативу, стала данська компанія Carlsberg, яка виділила 50 тисяч євро. Пізніше до акції долучилася міська рада Фрайбурга, яка надала 100 тисяч євро на відновлення Ліцею №5 імені Іванни та Іллі Кокорудзів.
Компанії "Кормотех" і Enzym Group внесли 5 млн грн на підтримку міста, тоді як благодійний фонд CORE, заснований Шоном Пенном, виділив 100 тис. доларів. Додатково, Meest Group пожертвував 2 млн грн, а ІТ-кластер Львова — 1 млн грн. Також варто зазначити, що Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном Polonika оголосив про свою готовність сприяти відновленню Львова.