Україна і Сполучені Штати Америки створять підприємство для виробництва екологічно чистого водню та аміаку.


Це буде одним з трьох проектів у використанні передових ядерних технологій.

На полях кліматичної конференції COP29, що проходить у Баку, Сполучені Штати та Україна оголосили про старт трьох нових ініціатив у галузі малих модульних реакторів (ММР). Це партнерство буде реалізовано в рамках програми FIRST (Foundational Infrastructure for the Responsible Use of Small Modular Reactor Technology - Базова інфраструктура для відповідального використання технології малих модульних реакторів). Про це повідомив Герман Галущенко, міністр енергетики України, згідно з інформацією, опублікованою DailyLviv.com.

Ця ініціатива виступає важливим стратегічним кроком, спрямованим на реалізацію світових кліматичних цілей, забезпечення енергетичної безпеки на регіональному рівні, стимулювання економічного розвитку та утвердження України як лідера в постконфліктний період у сфері інноваційних ядерних технологій.

Програма включає в себе втілення трьох взаємозалежних проектів:

- реалізація проекту "Чисте паливо" щодо створення пілотного заводу для виробництва екологічно чистого водню та аміаку.

- переход на мультикомпонентне паливо в вугільних електростанціях (ініціатива "Фенікс")

- створення плану дій для зниження викидів в сталеливарній галузі з використанням ММР в рамках ініціативи "Чиста сталь".

"Україна орієнтує своє майбутнє на розвиток атомної енергетики. Незважаючи на те, що наша країна пережила катастрофу на Чорнобильській АЕС і нині стикається з безпрецедентними викликами через російську окупацію найбільшої атомної електростанції в Європі - Запорізької АЕС, ми продовжуємо рухатися вперед. Ми модернізуємо існуючі атомні потужності та реалізуємо плани щодо зведення нових атомних генеруючих станцій," - зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко під час свого онлайн-виступу.

Related posts