Україна здатна залучити до 100 мільярдів гривень завдяки впровадженню економічного бронювання, -- заявила Свириденко.


За словами віцепрем'єр-міністра, економічне бронювання -- це реальний спосіб збільшити бюджет і фінансування оборони.

Кабінет Міністрів України не включив механізм економічного бронювання до проєкту державного бюджету на 2025 рік. Проте в уряді вже підрахували, що впровадження цієї програми могло б принести дохід до 100 мільярдів гривень. Про це заявила перший віцепрем'єр-міністр, міністр економіки Юлія Свириденко в інтерв'ю для Forbes.

"У плані фінансування на 2025 рік не передбачено надходжень від економічного бронювання. Я переконана, що ми зможемо повернутися до цього питання лише тоді, коли будемо впевнені, що армія має достатні ресурси для продовження боротьби", – зазначила чиновниця.

Очільниця Мінекономіки зазначила, що наразі пріоритетом є мобілізація, а економічне бронювання посідає другорядне місце. Вона додала, що розрахунки показують, що Україна може додатково отримати до 100 мільярдів гривень за рахунок впровадження економічного бронювання.

Відповідаючи на запитання про можливий перехід економічного бронювання до Верховної Ради, Свириденко висловила думку, що це може статися "незабаром", за умови, що військові підтвердять, що це "не зашкодить балансу" в армійських силах та процесі мобілізації.

Як підкреслила міністр, дебати щодо економічного бронювання також стосуються питання збільшення фінансових вливань у сектор оборони. Окрім цього, мова йде про детінізацію трудового ринку: наразі близько 1,7 мільйона осіб працюють в тіні, що створює можливості для легалізації заробітних плат у різних галузях.

Свириденко зазначила, що у її колективі активно ведуться дискусії та аналізуються різні варіанти бронювання.

Нагадаємо, що у вересні керівник IT-відділу Міністерства оборони поділився новими змінами в процесі складання та вручення повісток ТЦК. У свою чергу, Володимир Фітьо, начальник служби зв'язків із громадськістю Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, роз'яснив, які виплати отримують громадяни, які підлягають мобілізації і проходять військову підготовку в навчальних центрах.

Данило Гетманцев вважає питання економічного бронювання одним із найскладніших за останні п'ять років. Ухвалити рішення, яке влаштувало б усіх, неможливо.

Раніше в публікації Фокуса йшлося про те, який сектор бізнесу в Україні може сплатити до 55 тисяч гривень за забезпечення броні для своїх працівників від мобілізації.

Related posts