Угорщина активізує закупівлі російського газу, НАТО проводить ядерні навчання, Трамп відмовляється від дебатів: основні новини дня.
Сьогодні Володимир Зеленський продовжив свою європейську подорож, представляючи "план перемоги", до якого він звернувся після візиту до Сполучених Штатів. У четвер український лідер презентував свої ідеї прем'єр-міністру Великої Британії та президенту Франції, а також обговорив актуальні питання з генеральним секретарем НАТО. Крім того, цієї неділі він планує візити до Риму та Берліна.
Альянс планує реалізувати свої щорічні ядерні маневри, у той час як Литва активно працює над зміцненням своїх кордонів з Калінінградським регіоном Росії.
Німеччина посилить перевірки безпеки на тлі побоювань шпигунства, а фінська енергетична компанія заявляє про зростання кібератак та стеження.
Румунія ввела систему ліцензування для імпорту яєць та курячого м'яса з України.
Про все важливе і цікаве за четвер, 10 жовтня, - в дайджесті "Європейської правди".
Приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу, щоб з легкістю отримувати дайджести та інші важливі та цікаві новини!
Європейське турне президента України Володимира Зеленського триває. Після Хорватії він прибув до Великої Британії. У Лондоні він зустрівся з британським прем'єр-міністром Кіром Стармером.
Вони обговорювали "стратегію тріумфу" протягом усього ранку.
Як пізніше повідомив The Times, військове командування Великобританії обмірковує варіант розміщення своїх сил на заході України з метою навчання нових призовників.
У Лондоні до Зеленського і Стармера приєднався і генсек НАТО Марк Рютте.
За інформацією речника Альянсу, учасники зустрічі обговорили, зокрема, можливість надання Києву дозволу застосовувати західну зброю для ударів у глибину території Російської Федерації.
Як підкреслив Рютте, у цій справі позиція залишилася незмінною.
Після Британії український президент поїхав до Франції, де у Парижі він зустрівся з президентом Емманюелем Макроном.
"Я поділився з Емманюелем нашими планами - "планом перемоги" та іншими, розповів про ситуацію на полі бою… Перед зимою нам потрібна буде ваша підтримка. Ми вдячні за все, що ви робите для нас", - сказав Зеленський.
У подальших коментарях він згадав, що піднімав питання про боєприпаси та про зняття обмежень для України на застосування західної далекобійної зброї, оскільки Україна не може повністю перекрити потребу дронами власного виробництва.
Особлива увага була зосереджена на аспекті спільного виробництва озброєнь.
Під час швидкої бесіди між лідерами та журналістами в дворі Єлисейського палацу український президент підкреслив, що питання "припинення вогню" не обговорювалося в ході їхніх переговорів.
Також Володимир Зеленський повідомив, що у листопаді план для проведення Саміту миру "буде на столі", але дати ще немає.
Очікується, що цього тижня Володимир Зеленський також відвідає Рим та Берлін.
Норвегія надасть підтримку Україні в питанні забезпечення житлом для внутрішньо переміщених осіб, а також виділить близько 90 мільйонів доларів на розширення оборонного виробництва, включаючи постачання зброї для українських потреб.
Румунія ввела систему ліцензування для імпорту яєць та курячого м'яса з України.
У Польщі сталася аварія, коли вантажний автомобіль зіткнувся з мікроавтобусом, що перевозив українців: є жертви.
Міністерство закордонних справ України рішуче звернулося до грузинської влади з закликом утриматися від використання теми війни в контексті виборчих перегонів.
З понеділка Альянс НАТО розпочне свої традиційні ядерні тренування під назвою Steadfast Noon.
"Всі тренінги будуть зосереджені переважно на Великій Британії, Північному морі, а також на Бельгії та Нідерландах", - зазначив генеральний секретар Альянсу Марк Рютте.
Процес навчання займе приблизно два тижні.
Литва інвестує 36 мільйонів євро в розширення потужностей заводу, що виготовляє боєприпаси. Додатково, литовська сторона продемонструвала свої плани щодо зміцнення оборонних укріплень на кордоні з Калінінградською областю Російської Федерації.
Німеччина посилить перевірки безпеки на тлі побоювань шпигунства.
Міністерство внутрішніх справ Німеччини розробило новий законопроєкт, що передбачає посилення контролю за працівниками в таких важливих сферах, як інформаційні технології, комунікації, державні установи та критичні об'єкти інфраструктури. Це ініціатива викликана занепокоєнням щодо можливих актів шпигунства.
Керівниця Міністерства внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер підкреслила, що з початком повномасштабної агресії Росії проти України, загроза демократії у вигляді шпигунства та саботажу набула "нових масштабів".
За її словами, для того, щоб знизити безпекові ризики, німецькій владі "доведеться ще уважніше стежити за тим, кому ми довіряємо важливі завдання та конфіденційну інформацію у важливих для безпеки сферах держави та нашої критичної інфраструктури".
Згідно з інформацією, опублікованою агентством Reuters, фінська компанія в сфері енергетики повідомила про збільшення кількості кібератак та випадків стеження.
Подружжю, що підтримувало російські збройні сили, заборонили в'їзд до Німеччини на 20 років. Тим часом у Латвії затримали громадянина, який проходив службу в армії РФ.
На Кіпрі арештували вісьмох підозрюваних у фінансуванні тероризму, а у Швеції затримали підлітка у зв'язку зі стріляниною в ізраїльській оборонній фірмі.
Потяг, в якому перебували депутати Європарламенту, був евакуйований після невідомого вибуху.
В Англії та Уельсі спостерігається 25% зростання випадків злочинів, пов'язаних з релігійною ненавистю, після нападу на Ізраїль.
У Молдові провели понад 100 обшуків у рамках справи про фінансування партії Шора.
Угорщина та "Газпром" домовились про можливість збільшити поставки російського газу. Міністр закордонних справ країни Петер Сійярто під час газового форуму у російському Санкт-Петербурзі підписав відповідний меморандум.
Німецька телекомпанія SWR повідомила, що до кінця 2023 року Росія отримувала військове обладнання від компаній з Німеччини.
Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп ухилився від участі у дебатах з Гарріс, що мали відбутися наприкінці жовтня.
У Латвії вирішили частково обмежити використання мобільних телефонів в навчальних закладах.
Прем'єр і президент Польщі влаштували публічну суперечку через призначення послів, у тому числі в Україні.
Європейський Союз надає Молдові рекордний фінансовий пакет, що становить 1,8 мільярда євро.