У громаді Знам’янки завдяки ініціативі USAID DOBRE організують курси з інформаційних технологій | UACRISIS.ORG


Зараз у Знамʼянській міській громаді функціонує новий STEM-простір і медіацентр, які стали можливими завдяки підтримці програми USAID DOBRE. Ці спеціалізовані навчальні приміщення були відкриті на базі Центру дитячої та юнацької творчості. Тепер як діти, так і дорослі можуть здобувати знання у сферах сучасних інформаційних технологій, робототехніки, програмування та створення медіаконтенту.

Завдяки фінансовій підтримці громади в двох окремих приміщеннях було проведено капітальний ремонт, встановлено нове освітлення та придбано сучасні меблі. Місцеві підприємці також активно долучилися до покращення цих просторів. У свою чергу, програма USAID DOBRE надала спеціалізоване обладнання на загальну суму, що перевищує 700 тисяч гривень.

У STEM-просторі було придбано сучасні ноутбуки, 3D-принтери, спеціалізовані конструктори, платформи для робототехніки, мікроскопи та паяльні станції, а також багато іншого. Місцевий інженер-конструктор навчить як дітей, так і дорослих основам новітніх інформаційних технологій. Тут учасники зможуть програмувати, проводити експерименти та розробляти власних роботів. Усі бажаючі, які мріють стати дизайнерами, програмістами або інженерами-електроніками, отримають можливість спробувати свої сили у цих сферах.

Ще однією важливою ланкою в житті громади є медіацентр. Для забезпечення його ефективної роботи Програма USAID DOBRE надала потужний комп'ютер для монтажу, фотокамеру, мобільний телефон для зйомок, комплект освітлювального обладнання та радіомікрофони. У цьому центрі відбуватимуться навчання з фотографії, створення відеоконтенту та роботи зі штучним інтелектом. Керівник медіацентру Олег Рубан допоможе як дітям, так і дорослим освоїти сучасні медійні технології. Він ознайомить усіх охочих з професіями журналіста, фотографа, відеооператора, сценариста та монтажера.

Незабаром у громаді буде встановлено великий вуличний екран вартістю понад 700 тисяч гривень завдяки програмі USAID DOBRE. На цьому екрані планується транслювати новини та рекламні ролики, що стосуються місцевого бізнесу. Контент для трансляції створюватиметься в новому медіа-центрі.

За інформацією, наданою головою Знамʼянської громади Володимиром Сокирком, всі ініціативи, реалізовані в рамках співпраці з програмою USAID DOBRE, сприяють розвитку громади та покращенню якості послуг для її мешканців.

"Цей незвичайний проєкт, реалізований у співпраці з нашими надійними партнерами, є вкладом у майбутнє наших дітей та молоді."

Програма USAID DOBRE у партнерстві зі Знамʼянською міською громадою здійснила реалізацію більш ніж десяти значущих соціальних проєктів, як великих, так і малих.

"Важливо, що у Знамʼянській громаді усі ідеї йдуть від мешканців. Без активності та допомоги жителів STEM-простір та медіацентр просто б не з'явилися. Відтепер у дітей та дорослих громади є можливість оволодіти новітніми інструментами, стати успішними у житті та розвивати свою рідну громаду", - поділилася під час відкриття проєкту Ярослава Ткаченко, спеціалістка Програми USAID DOBRE.

Інноваційний проєкт був втілений в рамках складової програми USAID DOBRE, що спрямована на розвиток місцевої економіки.

Sure! Please provide the text you'd like me to make unique, and I'll be happy to help.

Програма USAID "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE) є дев'ятирічною ініціативою, що реалізується організацією Глобал Ком'юнітіз (Global Communities) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). DOBRE активно співпрацює з 100 територіальними громадами (ТГ) в десяти областях України, аби допомогти їм отримати переваги й подолати виклики, пов'язані з децентралізацією. Програма пропонує технічну й матеріальну допомогу ТГ, сприяючи відкритому та підзвітному управлінню; врахуванню потреб місцевих жителів; а також заохоченню активної участі громади в процесах ухвалення рішень та формування політики.

Програма DOBRE пропонує підтримку у різних сферах, таких як стратегічне та просторове планування, управління фінансами, надання муніципальних послуг, розвиток місцевої економіки, посилення спроможності органів місцевого самоврядування, впровадження практик ефективного управління, а також формування гендерно орієнтованих і молодіжних політик. У період з 2022 по 2025 рік Програма DOBRE планує працювати безпосередньо з не менш ніж 60 територіальними громадами України, щоб допомогти їм подолати наслідки війни та сприяти відновленню і сталому розвитку. У консорціумі виконавців Програми DOBRE партнером Глобал Ком'юнітіз виступають Український кризовий медіа-центр (УКМЦ), Фонд розвитку місцевої демократії імені Єжи Регульського (FSLD/FRDL), а також Малопольська школа публічної адміністрації при Краківському економічному університеті (MSAP/UEK) з Польщі.

Related posts