У Сполучених Штатах було заблоковано численні фальшиві медіа-ресурси, що поширюють російську пропаганду.
Уряд Сполучених Штатів заборонив численні пропагандистські медіа, через які російські користувачі намагалися замаскувати підроблені веб-ресурси під відомі американські та європейські інтернет-платформи.
Згідно з інформацією, оприлюдненою на веб-ресурсі Міністерства юстиції США, зазначає Укрінформ.
Сьогодні Міністерство юстиції повідомило про вилучення 32 інтернет-доменів, які були задіяні в кампаніях зловмисного впливу, що здійснювалися під контролем російського уряду, порушуючи американські закони про боротьбу з відмиванням грошей.
"Міністерство юстиції конфіскує 32 інтернет-домени, які російський уряд та суб'єкти, спонсоровані російським урядом, використовували для участі у таємній кампанії з метою втручання та впливу на результати виборів у нашій країні", -- заявив генеральний прокурор Меррік Гарленд.
За інформацією, російські організації Social Design Agency (SDA), Structura National Technology (Structura) та ANO Dialog, які знаходяться під управлінням і контролем адміністрації президента РФ, зокрема першого заступника керівника апарату виконавчого офісу президента Сергія Кирієнка, використовували ці домени для таємного розповсюдження російської урядової пропаганди. Їхня мета полягала в зменшенні міжнародної підтримки України, підтримці проросійських поглядів та інтересів, а також впливі на виборців у Сполучених Штатах.
"Згідно з інформацією, наведеній у наших судових документах, найближче оточення Володимира Путіна, в тому числі Сергій Кирієнко, давало вказівки російським компаніям у сфері зв'язків з громадськістю на поширення дезінформації та державних наративів у межах кампанії впливу на президентські вибори в США, заплановані на 2024 рік", - зазначається у повідомленні міністерства.
У внутрішньому плані, розробленому Кремлем, вказано, що основною метою кампанії є досягнення результату виборів, який буде вигідний Росії, повідомили у Міністерстві юстиції США.
"Вилучення 32 інтернет-доменів, які таємно використовувалися для поширення іноземного зловмисного впливу, ще раз демонструє, що РФ залишається основною зовнішньою загрозою для наших виборів", -- заявила заступниця генерального прокурора Ліза Монако.
За вказівкою Путіна російські компанії SDA, Structura та ANO Dialog використовували кіберсквоттинг, сфабриковані аккаунти впливових осіб та фейкові профілі, щоб приховано просувати створені штучним інтелектом неправдиві наративи у соціальних мережах.
Згідно з інформацією від Міністерства юстиції, пропаганда навмисно приховувала зв'язок з російським урядом та його агентами, які слугували джерелом контенту. Зловмисники свідомо створювали підроблені домени. Наприклад, російські маніпулятори трансформували "washingtonpost.pm" на "washingtonpost.com", щоб поширювати фальшиві новини, видаючи їх за матеріали відомих ЗМІ. Серед інших фальшивих ресурсів були клони таких видань, як Reuters, Der Spiegel, Bild, Le Monde тощо. За даними Міністерства юстиції США, окрім підроблених веб-сайтів, також використовувалися соціальні мережі, на яких імітувалися популярні новинні платформи для розповсюдження пропагандистського контенту.
Як повідомляв Укрінформ, уряд США оголосив про запровадження санкцій проти RT, а також російських пропагандистів та хакерів через втручання в американські вибори 2024 року.
В уряді США вважають російську державну медіамережу RT ключовою частиною пропагандистських зусиль Кремля.