У серпні на ринку праці спостерігається рекордна кількість вакансій з моменту початку повномасштабного вторгнення, згідно з даними Delo.ua.
У серпні 2024 року роботодавці розмістили найбільшу кількість вакансій на сайті Work.ua від початку повномасштабного вторгнення -- 115 482 пропозиції.
Про це свідчать результати дослідження Work.ua.
Так, зазначається, що літо закінчилося зростанням зарплат та кількості вакансій - компанії починають підготовлювати ґрунт перед початком сезону активного найму: підвищують заробітні плати та публікують усе більше пропозицій роботи.
"Аналітики зазначають, що цього року підприємства потребують працівників більше, ніж будь-коли раніше."
Освітні установи розпочали підготовку до нового навчального року ще з липня, активно залучаючи нових педагогів. У серпні цей процес не тільки тривав, але й кількість вакансій для вчителів зросла.
Харківська область, що протягом останніх двох місяців не входила до числа п'яти регіонів з найбільшою кількістю вакансій, нарешті відновила свої позиції.
Попри звичний "низький" бізнес-сезон, тенденція до зростання кількості вакансій не припинилася й у серпні. У завершальний місяць літа роботодавці активно готувалися до пошуку нових спеціалістів, розмістивши на Work.ua рекордні 115 482 вакансії, що стало найбільшим показником з початку великої війни. У порівнянні з липнем, це на 3% більше.
Пропозиції зросли практично у всіх регіонах, які зазвичай займають позиції в топ-5. Зокрема, у Київській області спостерігається підвищення на 3%, у Львівській – на 7%, а в Одеській – також на 3%.
Кількість вакансій зросла і в Харківській області (+4%), що дозволило їй знову зайняти позицію в топ-5, витіснивши Івано-Франківську область. Одночасно спостерігається зростання пропозицій роботи в Закарпатті (+10%), Житомирі (+9%), Рівному (+8%) та Вінниці (+8%).
А от не додалося вакансій лише у Дніпропетровській області, де спостерігається невеличкий спад порівняно з липнем.
У категоріях лідерах за кількістю роботи спостерігаються наступні тенденції:
Ця ж динаміка відзначається і в контексті окремих професій. У серпні спостерігалося зростання попиту на вчителів математики (+58% у порівнянні з липнем), англійської мови (+29%), німецької (+24%), вихователів (+25%) та вчителів початкових класів (+24%).
Синхронні зміни також відображаються у пропозиціях роботи для ветеранів (плюс 6% порівняно з липнем), студентів (плюс 5%) та осіб з інвалідністю (плюс 5%). Це підвищення узгоджується з загальною тенденцією до зростання кількості вакансій.
Пропозицій віддаленої роботи незначно поменшало. Схоже, роботодавці поки не готові відповідати на запит ринку й активно пропонувати шукачам гнучкі умови.
Ще одна категорія пропозицій роботи -- вакансії з бронюванням. У червні роботодавці розмістили 6 642 такі пропозиції роботи, що на 16% більше проти липня.
У серпні конкуренція серед шукачів повернулася до рівня червня. Насправді така тенденція відповідає сезонним коливанням: шукачі звикли шукати роботу восени та теж готуються до високого бізнес-сезону. Але й не забуваймо про зовнішні фактори, які впливали на ринок праці в серпні -- масовані обстріли та перебої з електроенергією.
Категорія з найбільшою кількістю вакансій -- "Готельно-ресторанний бізнес, туризм" потрапив у список сфер з найнижчою конкуренцією. Водночас серед шукачів справжня боротьба точиться на вакансії "дистанційки".
Середній рівень зарплат на ринку праці демонструє постійне зростання. У серпні він зріс на 2,4%, досягнувши 21 500 грн.
У серпні спостерігалося найзначніше збільшення зарплат у секторі "Транспорт та автобізнес", де вони зросли на 5% у порівнянні з липнем, досягнувши 30 000 грн. Ця категорія також належить до найбільш неконкурентоспроможних серед кандидатів. Можливо, це свідчить про спроби роботодавців залучити більше претендентів. Крім того, середні зарплати зросли в таких категоріях:
У серпні найвищі середні зарплати (окрім керівних посад, сфери ІТ і фахівців до Сил оборони) отримували ендодонтисти (55 000 грн), водії-міжнародники (50 000 грн), керамісти (47 500), медіапродюсери, рихтувальники (45 000 грн), рієлтори (40 000 грн), майстри СТО (37 500 грн), адміністратори кавʼярень (37 000 грн), регіональні менеджери (36 500 грн), внутрішні аудитори (36 250 грн).
У серпні кількість підрозділів з наявними вакансіями на work.ua/zsu/ зросла до 667. Загальна кількість вакансій також збільшилася на 5%, досягнувши 5 740 пропозицій.
Найзначніший зростання кількості вакансій спостерігалося в таких категоріях:
Кількість відгуків на вакансії в Силах оборони знизилася на 20%. Спостерігається значна конкуренція серед кандидатів у сферах "Маркетинг, реклама, PR", "Продажі та закупівлі", а також "Юриспруденція".
У серпні 44% відгуків надійшли від жінок, тоді як 56% — від чоловіків. Частка жінок знову зросла.