У Міністерстві оборони планують впровадити автоматизовану систему для видачі повісток: які деталі варто знати?
Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на слова начальника Управління інформаційних технологій Міністерства оборони Олега Берестового у подкасті DOU. Згідно з даними, які також повідомляють Контракти.UA.
У Міністерстві оборони мають намір впровадити автоматизовану систему оформлення повісток, яка стане більш прозорою. Це забезпечить військово-політичне керівництво актуальнішою інформацією, ніж та, що існує на сьогодні.
"Як зараз відбувається виписування повісток? Їх виписують ручну, роздруковують, і потім стос паперу приходить начальнику ТЦК, який має підписувати їх, ставити печатку, і далі повістки розносять. Тому ми зробили зараз функціонал, щоб повістку можна було генерувати в реєстрі "Оберіг", підписувати електронним підписом начальника ТЦК і навіть не роздруковувати безпосередньо в ТЦК ", - розповів Олег Берестовий.
За його інформацією, ці повістки будуть надсилатися на централізований друк, звідти – до "Укрпошти", яка займеться їх доставкою адресатам.
"А в нас буде інформація, де повістка знаходиться: чи вона була доставлена, чи ні, чи десь загублена, скільки часу на доставку пішло", - зазначив начальник Управління IT Міноборони.
Перевірити достовірність повістки можна буде у "Резерв+". У додатку буде функція, що через сканер QR можна буде перевірити чи дійсно начальник ТЦК підписав цю повістку, чи вона законна.
"Коли ти підписуєш електронним підписом цю повістку, то там не буде якоїсь закарлючки-підпису; і ти маєш бути впевненим, що тобі не надіслали якийсь фішинг абощо, а що дійсно твій ТЦК підписав цю повістку. Це функціонал, який дозволить захистити особу як військовозобов'язаного", - пояснив Берестовий.
Одночасно повістки для Резерв+ видаватися не будуть.
"Це не входить у наші плани. Наш беклог заповнений до середини весни, і повісток там немає", - зазначив він.
У Міністерстві оборони розглядають можливість впровадження автоматизованих відстрочок. Олег Берестов зазначив, що це необхідно зробити не лише з поваги до тих людей, які потребують такої допомоги, а й для оптимізації роботи територіальних центрів комплектування.
"Наприклад, особи з інвалідністю. Якщо держава вже має інформацію про те, що у тебе є певна група інвалідності і ти апріорі не здатний до служби, то виникає питання: навіщо постійно проходити перепідтвердження та ВЛК? Це питання потребує як нормативного, так і технічного врегулювання. Ми активно працюємо над цим і знаємо, як реалізувати ці зміни. В найближчі тижні ми плануємо вийти на цю проблему", - зазначив він.
Автоматизовані відстрочки також стосуватимуться людей, які здобувають свою першу вищу освіту, та опікунів трьох або більше дітей.
Нагадуємо, що раніше ми повідомляли про пояснення ТЦК щодо мети надсилання повісток поштою. Варто зазначити, що повістка вважається врученою навіть у випадку, якщо особа відмовляється її прийняти або якщо вона відсутня за адресою реєстрації.
Ми також зазначали, що в Україні деякі педагоги мають можливість отримати відстрочку від мобілізації. Проте для цього необхідно коректно зібрати та подати документацію до територіального центру комплектування.