У Києві пройшла конференція, присвячена правовим аспектам у сфері інформаційних технологій - IT Ukraine GR Conference 2024.


На заході присутніми були провідні фахівці, представники держави та підприємці.

Асоціація IT Ukraine 12 вересня провела у Києві конференцію IT Ukraine GR Conference 2024. На заході присутніми були провідні фахівці, представники держави та підприємці.. Вони обговорили ключові виклики та можливості індустрії в умовах війни.

Цю інформацію містить прес-реліз Асоціації.

Програма конференції складалась з дискусій та інсайтів на перетині технологій і права, пропонуючи насичений та експертний контент сотням учасників: від загальних питань Євроінтеграції до нюансів комплаєнсу на глобальних ринках.

Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони, відповідальна за цифровий розвиток, трансформації та цифровізацію, підкреслила значення розробки дієвих цифрових рішень для українських військових.

"Жоден проєкт чи продукт не реалізується без врахування потреб тих військовослужбовців, які в даний момент захищають нашу країну. Застосунок 'Армія+' став найбільш популярним на сьогодні, з понад 200 000 користувачів! Системи для військових ніколи не розвивалися так стрімко. На сьогоднішній день вже понад 600 військових частин користуються цим застосунком, а більше 4 тисяч електронних рапортів успішно завершили всі етапи." — зазначила вона.

У той же час, Олена Полянчук, заступниця Голови Правління та керівниця Юридичного Департаменту UKRSIBBANK BNP Paribas Group, під час свого виступу розкрила подробиці цифрової трансформації, що реалізується в банку.

"UKRSIBBANK активно реалізує процес цифрової трансформації не лише в межах своєї організації, а й для своїх клієнтів. Ми вкладаємо кошти в IT-безпеку та впроваджуємо інноваційні рішення для забезпечення захисту транзакцій та конфіденційності особистих даних. Одночасно ми ділимося нашими знаннями з клієнтами та партнерами, щоб вони могли впроваджувати найкращі практики у сфері диджиталізації та охорони даних у своїх компаніях," - зазначила представниця банку.

Директор з розвитку бізнесу Asters та віцепрезидент з правових питань Асоціації IT Ukraine Олексій Урос зазначив, що під час війни IT сфера стала "чи не єдиною галуззю, яка продовжує розвиватися".

"Вона значно сприяє розвитку економіки, створює нові робочі місця, пропонує інноваційні рішення відповідно до сучасних вимог і слугує прикладом для інших країн у виробництві ІТ-продуктів для громадян і підприємств", - акцентував він.

Під час конференції відзначили, що українська частина європейської спільноти має величезні можливості, оскільки деякі галузі вже готові до впровадження цифрових технологій та адаптації до нових умов.

Крім того, учасники публічного діалогу зазначають, що ухвалені на початку війни рішення щодо стратегії доходів, оптимального оподаткування та регуляцій для ІТ-сектору стали ближчими до європейських норм. В Україні з 2019 року відбулося значне оновлення фінансового законодавства, зокрема в сфері митних правил та банківського регулювання.

"Фактично повністю переписано все фінансове законодавство країни. Рішення, які ми приймали на початку війни та які ми приймали в пандемію на підтримку бізнесу, істотних змін зазнали податкові процедури, вони стали краще і наблизилися до європейських стандартів. Немає хороших і поганих рішень. Всі рішення погані. З тих, що залишилися, ми обрали найменш шкідливі", - зазначив народний депутат, голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики ВРУ Данило Гетманцев.

"Здобуття перемоги у війні є надзвичайно важливим фактором для реалізації інвестиційних можливостей та розвитку бізнесу, з чим погодилися всі учасники панельної дискусії. Вони вважають, що у цьому контексті MilitaryTech та DefenceTech стають ключовими напрямками для інвестиційного інтересу", - зазначено в пресрелізі.

Наголошується, що учасники панелі впевнені, що бізнесу корисно якнайшвидше адаптуватися до нових регуляцій у сфері ШІ, оскільки українське законодавство в цій сфері неодмінно наблизиться до європейського. Основний напрямок діяльності полягає в автоматизації рутинних та адміністративних процесів, що дозволить "задавати нові тренди в інтелектуальній власності".

Related posts