"Закриття Telegram необхідне": представник "Слуги народу" закликав до розслідування російського додатку


На переконання народного депутата Микити Потураєва, Україна має створити законопроєкт, що зобов'язуватиме соціальні мережі та платформи до взаємодії з українською владою. У разі відмови розробників від співпраці, держава буде змушена блокувати їхні сервіси.

Голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв висловив думку, що Україна повинна розглянути варіант закриття месенджера Telegram через потенційні загрози національній безпеці та його зв'язок з Російською Федерацією. Цю позицію народний депутат від "Слуги народу" озвучив в інтерв'ю "РБК-Україна".

Як він зазначив, Україна не володіє ресурсами та можливостями для регулювання діяльності Telegram та інших соціальних мереж. Через неможливість здійснення контролю, єдиним варіантом може бути блокування месенджера в країні, аналогічно до того, як раніше були закриті доступи до соцмереж "Вконтакте" та "Одноклассники".

"Що буде, якщо ми ніяк не будемо звертати уваги на ці загрози -- не буде України. Тому що ні про яку інформаційну гігієну ми говорити не можемо", -- заявив нардеп.

Потураєв наголосив, що керівництво Telegram не вступає в діалог з українською владою, що робить месенджер ще більш небезпечним. Проте Україна має відповідні технічні можливості для припинення роботи застосунку.

Використання цієї платформи органами влади також викликає занепокоєння та може дорого всім коштувати, вважає посадовець. Все тому, що 80% населення користується немодерованою соціальною мережею, яка може бути під впливом російських спецслужб.

На переконання народного депутата, слід створити законопроєкт, що зобов’яже соціальні мережі та платформи вступати в комунікацію з українською владою. Якщо вони відмовляться, держава має отримати право на блокування цих платформ.

Варто зазначити, що дебати щодо обмеження функціонування Telegram в Україні точаться вже протягом тривалого часу. Цей месенджер, заснований у 2013 році російським бізнесменом Павлом Дуровим, який також є засновником соціальної мережі "Вконтакте".

Раніше CERT-UA попередила українців про кіберзлочинців, які розробили нову схему для отримання доступу до акаунтів у месенджерах.

На початку травня Ігор Соловей, який очолює Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, повідомив, що в українських державних установах ведуться обговорення щодо можливого обмеження використання месенджера Telegram на території країни. Водночас остаточне рішення з цього питання ще не прийнято.

Related posts