Тайванський проєкт у сфері комп'ютеризації та інноваційного навчання: вчителі завітали до Львова.
У Львові, в Українському католицькому університеті, вдруге зібралися 48 вчителів інформатики для участі в тижневій навчальній сесії. Освітяни з Івано-Франківської та Полтавської областей приїхали сюди з метою підвищення своєї кваліфікації.
"Інформаційні технології є непростою спеціалізацією для вивчення, але в результаті приносять значні винагороди. Оволодіння новими технологіями сприяє прогресу нашої держави. Для педагогів сучасні навчальні заняття – це не лише відповідальність, але й величезні можливості", - підкреслив Ярослав Притула, перший проректор Українського католицького університету.
Водночас учні шести львівських шкіл, під наставництвом тренерів з УКУ цього тижня навчатимуться у таборі підприємництва та інновацій. Перший у Львові табір стартував у Ліцеї "Гроно" Львівської міської ради.
Покращення професійних навичок вчителів інформатики та впровадження навчальних програм з підприємництва для учнів - це два важливі аспекти спільного проєкту "Не залишити нікого осторонь партнерства". Цю ініціативу реалізує громадська організація "Всеукраїнський демократичний форум" за підтримки Тайваню та з активною участю Миколи Княжицького.
За словами координаторки проєкту Leave no one behind partnership Уляни Пак, лише за кілька місяців освітніми заходами вдалося охопити десятки шкіл в Івано-Франківській та Львівській областях. Заклади освіти, які беруть участь у проєкті, отримують нове обладнання для кабінетів інформатики.
"У навчальних закладах спостерігається різниця в технічному оснащенні. Завдяки підтримці Тайваню, ми отримали унікальну можливість оснастити кабінети інформатики сучасними комп'ютерами, проекторами з екранами та надати школам набори для робототехніки. Ми охоплюємо не лише міські школи, а й віддалені громади. Спочатку ми даруємо знання, а вже після навчального процесу - нову техніку. Щоб уроки інформатики були максимально ефективними, вчителям необхідно ознайомити учнів з новими напрямками, такими як робототехніка, Python та STEM. Крім того, в інноваційних освітніх таборах ми демонструємо молоді методи дизайн-мислення та навчаємо їх планувати власний бізнес. Після проходження такого курсу молоді люди зможуть краще зрозуміти, з чим пов'язати своє майбутнє. Хочу висловити вдячність педагогам, які приєдналися до українсько-тайванського благодійного проекту. Дуже приємно, що освітяни проявляють інноваційний підхід, відкриті до співпраці та створюють комфортне освітнє середовище в школах", - зазначила Уляна Пак.
"Ми вважаємо надзвичайно важливим, щоб українські діти залишалися в Україні. Необхідно, щоб навчання, підприємництво, технології та сучасний стиль життя стали для них доступними тут, - підкреслив засновник громадської організації "Всеукраїнський демократичний форум" Микола Княжицький. - У Львові проживає велика кількість внутрішньо переміщених осіб, і інтеграція цих дітей у суспільство, а також їх якісна освіта є нашими пріоритетами. Проект охоплює понад 50 львівських шкіл. Ця освітня ініціатива сприятиме підготовці нового покоління до викликів глобальної економіки. Участь у таборах і тренінгах надихне молодь на створення інноваційних стартапів. Паралельно, вчителі отримають можливість підвищити свої навички у викладанні цифрових дисциплін. Уроки інформатики стануть захопливими та корисними для учнів. Ініціатива "Leave no one behind partnership" є частиною глобальних зусиль Тайваню щодо захисту демократії у світі. Ця країна, яка є одним із провідних ІТ-лідерів, ділиться ресурсами для підтримки розвитку України, щоб ми могли відновити та зміцнити свою державу, зберігаючи талановитих і працьовитих громадян."