З'ясувалося, як удвічі скоротити потребу в солдатах на передовій.
Кількість військових на передовій можна зменшити вдвічі шляхом впровадження роботизованих технологій. В Україні вже проходять випробування цього концепту. Про це повідомив Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ, згідно з інформацією порталу "Коментарі" з посиланням на "Укрінформ".
Ілюстраційне зображення
Згідно з оцінками аналітиків, нині для забезпечення оборони на відстані від 1 до 2 км необхідно близько 70 осіб, які знаходяться в окопах. Проте ця кількість може бути знижена до 30 завдяки впровадженню безпілотних технологій, роботизованих систем для мінування та розмінування, а також засобів радіоелектронної боротьби та інших пристроїв.
Заступник міністра зазначив, що з початком широкомасштабного вторгнення в Україні відбувся швидкий зріст у сфері оборонних технологій. Цей прогрес в основному зумовлений приватним сектором. На початку 2022 року в країні функціонувало всього три виробники дронів, а вже у 2024-му їх кількість досягла близько 700. Два роки тому в Україні працювало лише 7 компаній, що займалися виробництвом засобів радіоелектронної боротьби, а сьогодні їх вже понад 120. Також варто відзначити, що вже існує безліч розробок на основі штучного інтелекту, які застосовуються в процесах розмінування.
"У цьому секторі практично немає жодної державної компанії, чи то в "Армії дронів", у кластері Brave1, чи в галузі виробництва РЕБ. Тому я звертаюся до інвесторів, впевнений, що після завершення війни Україна займе гідне місце на цьому ринку. Ми вже поступово розпочинаємо обговорення можливості відкриття експорту для наших інноваційних рішень", -- зазначив заступник міністра.