Сполучені Штати введуть нові обмеження проти осіб, які підтримують Росію в її військових діях.
В адміністрації президента США оголосили про наміри ввести нові жорсткі санкції, націлені на осіб, що підтримують військові дії Кремля.
Глава Міністерства фінансів США Джанет Єллен повідомила, що на наступному тижні її агентство представить "нові значні санкції", які будуть націлені на треті країни, що надають підтримку Росії у її агресивних діях проти України. Які саме обмеження можуть бути введені та які держави опиняться під їх дією?
Адміністрація президента Сполучених Штатів Джо Байдена оголосила про введення нових суворих санкцій, які націлені на осіб, що підтримують військові дії Кремля. Цю інформацію підтвердила міністр фінансів США Джанет Єллен.
Вона підкреслила, що метою впровадження нових обмежувальних заходів стане протидія спробам Російської Федерації ухилятися від санкційного режиму.
"Ми продовжуємо нашу боротьбу з ухиленням Росії від санкцій. Наступного тижня ми плануємо анонсувати нові суворі заходи. Ці санкції будуть націлені на осіб, які підтримують військові дії Кремля," - зазначила вона.
Вона уточнила, що до "чорного списку" потраплять особи з третіх країн, які виконують для Росії роль посередників у придбанні "критично важливих" товарів військового призначення.
Відомо також, що у новому санкційному пакеті США буде застосовано додаткові обмеження проти осіб, пов'язаних з енергетичним сектором та банками в Росії.
Єллен високо оцінила попередні обмеження, накладені на енергетичний сектор Російської Федерації, які були запроваджені у відповідь на агресивні дії країни.
"Протягом більше двох років після початку вторгнення Росії в Україну наша коаліція демонструвала велику стійкість. Встановлена нами цінова межа на російську нафту зменшила доходи Росії, не завдаючи шкоди світовим енергетичним ринкам," - підкреслив авона.
Голова американського Мінфіну також уточнила, що США працюють над тим, щоб заморожені російські активи йшли на підтримку України.
Нагадаємо, що з моменту початку масштабного військового вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Сполучені Штати вжили ряд заходів, спрямованих на знищення джерел фінансування та промислової бази Російської Федерації.
Наприкінці минулого року Сполучені Штати ввели новий санкційний режим, спрямований на іноземні фінансові організації, які будуть визнані причетними до постачання заборонених військових товарів до Росії. Ці заходи суттєво змінили фінансові потоки між Російською Федерацією та такими державами, як Туреччина, Об'єднані Арабські Емірати та Казахстан.
У недавніх місяцях Сполучені Штати зосередили увагу на ліквідації лазівок, які надають Москві можливість обходити наявні санкції.
Окрім цього, нещодавно Міністерство фінансів США звернулося до бізнесу з проханням уважніше дотримуватися санкцій, накладених на Росію.
"Американським підприємствам слід більш уважно контролювати виконання санкцій щодо Росії, щоб уникнути ввезення підсанкційних товарів до країни-агресора," - підкреслив заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо.
На його думку, виробники мікроелектроніки та обладнання в США повинні "посилити зусилля щодо дотримання санкцій", так само як і їхні субпідрядники.
"Відомо, що Кремль звернувся до своїх спецслужб з проханням розробити методи обходу наших санкцій," - зазначив він.
Заступник голови Мінфіну США також зазначив, що фінансовим установам "слід звернути увагу на малі та середні банки в країнах, що викликають у нас занепокоєння, оскільки ми знаємо, що Кремль більше не використовує великі банки".
У Сполучених Штатах також звертають увагу на вплив Китаю у підтримці Росії. Як зазначив Адеймо, більшість товарів подвійного призначення, включно з верстатами та компонентами двигунів, які використовуються російським військовим сектором, постачаються саме з КНР.
"Ми звернулися до китайської сторони: ви маєте можливість підтримувати тісні економічні зв'язки з Росією, але продаж цих товарів необхідно зупинити. Якщо вони виконають цю умову і Китай офіційно підтвердить припинення, Росія не зможе виготовляти ту зброю, яка їй потрібна для війни в Україні," - резюмував він.
Також варто зазначити, що Сполучені Штати нещодавно запровадили обмежувальні заходи проти китайських компаній, які надавали підтримку Росії у виготовленні безпілотників для війни в Україні.
Міністерство фінансів США повідомило про накладення санкцій на три китайські компанії та одну фізичну особу через їхню участь у створенні та виробництві безпілотників серії "Гарпія", які Росія застосовує для атак на Україну.
Ці безпілотники, розроблені китайськими фахівцями та вироблені на підприємствах у Китаї у партнерстві з російськими оборонними компаніями, пізніше були доставлені до Росії для використання в бойових операціях в Україні.
Обмежувальні заходи були введені проти компаній Xiamen Limbach Aircraft Engine Co. Ltd. та Redlepus Vector Industry Shenzhen Co. Ltd., що постачали важливі елементи для виготовлення безпілотників у Росії. Окрім того, під санкції потрапив російський громадянин Артем Ямщиков, який очолює компанію TSK Vektor і організовує доставку дронів з Китаю до Росії.
Також відомо, що наприкінці вересня США запровадили нові обмежувальні заходи щодо платформ PM2BTC та Cryptex та окремих громадян через кіберзлочинні дії та відмивання грошей.
"Міністерство фінансів США вживає заходів у рамках скоординованих міжнародних зусиль для припинення роботи російських кіберзлочинних сервісів",- йдеться в повідомленні пресслужби Мінфіну США.
Відомо, що мережа по боротьбі з фінансовими злочинами (FinCEN) запровадила санкції проти російського криптовалютного обмінника PM2BTC, який був залучений у схеми відмивання грошей в Росії.
Офіс контролю за іноземними активами (OFAC) оголосив про введення санкцій щодо криптовалютної біржі Cryptex, яка зареєстрована в Сент-Вінсенті та Гренадинах.
У відповідь на дії Росії, Європейський Союз також продовжує реалізацію санкційної стратегії. На початку жовтня було введено новий тематичний режим санкцій, спрямований на протидію гібридним загрозам з боку РФ.
"Спочатку планувалося ввести загальний режим санкцій, проте в підсумку було вирішено, що акцент буде зроблено на російських загрозах", - зазначив Рікард Йозвяк, кореспондент "Радіо Свобода".
На його думку, гібридні загрози, які охоплюють не лише військові конфлікти, а й інформаційні, кібератаки, а також економічні маніпуляції, стали суттєвим викликом для безпеки як України, так і для всієї Європи.
Новий тематичний режим санкцій буде зосереджений на кількох важливих аспектах. По-перше, це фінансові обмеження: введення додаткових заходів проти російських банків та фізичних осіб, які можуть підтримувати гібридні загрози. По-друге, енергетичні санкції: посилення контролю над імпортом енергетичних ресурсів з Росії, особливо в тих секторах, які фінансують військові дії. По-третє, кіберзахист: можливість введення санкцій щодо осіб та організацій, які беруть участь у кібератаках на інституції ЄС та країни-члени. По-четверте, заходи в сфері інформаційної безпеки: заборона на діяльність російських медіа та інформаційних агенцій, які поширюють дезінформацію. По-п'яте, торговельні санкції: заборона на експорт до Росії певних товарів і технологій, які можуть бути використані для військових потреб. По-шосте, транспортні обмеження: закриття повітряного простору для російських літаків і обмеження доступу російських суден до портів ЄС. По-сьоме, візові обмеження: скорочення видачі віз для громадян Росії. По-восьме, персональні санкції: запровадження обмежень проти російських політиків, олігархів та інших осіб, які беруть участь у прийнятті рішень щодо вторгнення в Україну.