Сполучені Штати ввели значний пакет санкцій проти Російської Федерації: кого включено до списку -- Delo.ua
Ця інформація розміщена на веб-ресурсі Міністерства фінансів Сполучених Штатів.
Росія використала свою економіку як засіб для підтримки військової машини Кремля. Дії Міністерства фінансів сьогодні є продовженням зусиль, які зобов'язався виконати президент США Джозеф Байден разом з партнерами по G7, спрямованих на порушення ланцюгів постачання російської військово-промислової бази та фінансових каналів", - заявив заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо.
Повідомляється, що до санкційного переліку включені більше ніж 100 фізичних і юридичних осіб з 16 держав, зокрема Китаю, Швейцарії, Туреччини та ОАЕ.
Санкції також охопили більше 60 російських технологічних і оборонних підприємств, які відіграють ключову роль у підтримці та розвитку оборонної промисловості Росії.
Мінфін США зазначає, що ці санкції націлені на оборонну промисловість Росії, зберігаючи при цьому можливість російських громадян користуватися ключовими телекомунікаційними та іншими цифровими технологіями.
До оновленого переліку також додано російські інститути, що займаються військовими розробками, виробників безпілотних літальних апаратів та компанії, які задовольняють потреби російського військово-промислового комплексу, включаючи їхніх власників і керівництво.
Санкції запроваджені на компанії, пов'язані з російськими паливно-енергетичними та металургійними секторами, фінансовою сферою та постачанням товарів подвійного призначення для військово-промислового комплексу Росії в обхід санкцій, повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак.
США також посилюють контроль за експортом до Росії та Білорусі та обмежують доступ компаній цих країн до програмного забезпечення для верстатів з числовим програмним управлінням.
У розширеному списку тих, проти кого запровадили санкції, опинилися російські компанії "Євраз КГОК", "Євраз НТМК", "Євраз ЗСМК" та "Євраз Ванадій Тула" за роботу у металургійному та гірничодобувному секторі економіки РФ.
Також під обмежувальні заходи потрапила російська компанія MTS Red, що спеціалізується на створенні програмного забезпечення, забезпеченні інформаційної безпеки та захисті від DDoS-атак.
Також до списку увійшли одні з найбільших експортерів вугілля з РФ, такі як "СДС Уголь", "УК Мечел-Майнинг", АТ "Стройсервис" і дочірні компанії "Росатома".
Серед юридичних осіб можна виділити Магнітогорський металургійний комбінат, різні підрозділи "Норнікеля", російську вантажну авіакомпанію Air Bridge Cargo, Московський ювелірний завод, а також сім суден, призначених для транспортування зрідженого природного газу, і пов'язані з ними компанії.
Окрім російських компаній, США додали до санкційного списку 46 китайських фірм та одного громадянина Китаю.
Крім того, до санкційного списку включено дружину та сина міністра оборони Росії – Євгенію та Павла Бєлоусових.
12 червня Сполучені Штати ввели нові санкції проти Російської Федерації через перехід Кремля до воєнної економіки. Під санкції потрапили 33 особи та близько 300 компаній і організацій, як російських, так і іноземних. Зокрема, санкції були накладені на Національний кліринговий центр, Національний розрахунковий депозитарій та Московську біржу, які виступають посередниками в торгівлі доларами на російському валютному ринку. У зв'язку з цим Московська біржа з 13 червня змушена була припинити торги доларами та євро.