США ввели нові жорсткі санкції проти Росії в сфері інформаційних технологій.
Внаслідок нових жорстких санкцій, введених США проти Російської Федерації в сфері інформаційних технологій, кілька провідних компаній вже оголосили про своє рішення покинути російський ринок.
Згідно з інформацією, яку оприлюднив Укрінформ, Міністерство закордонних справ України повідомило про це на своїй сторінці у Фейсбуці.
"Сполучені Штати Америки впровадили нові жорсткі санкції щодо Російської Федерації у сфері інформаційних технологій. Відзначено, що ряд провідних компаній та сервісів оголосили про свій вихід з російського ринку або введення нових обмежень для користувачів з РФ, починаючи з 12 вересня", - зазначено у повідомленні.
Зокрема, Google заборонив створення нових акаунтів з російських номерів телефонів і позбавив російських блогерів можливості заробляти на платформі AdSense.
Atlassian, Jira, Trello та Confluence оголосили про повний вихід зі сфери бізнесу в Росії.
Сервіс Notion, що слугував для координації роботи та адміністрування проєктів, перестав бути доступним на території Російської Федерації.
Сервіс Miro більше не надаватиме послуги для акаунтів з Росії та Білорусі.
Компанія Microsoft розпочала відключення російських користувачів від своїх хмарних сервісів.
Сервіс Slack ухвалив рішення покинути російський ринок, завершуючи надання послуг корпоративного чат-інструменту.
CAD-системи від Autodesk покинули Росію, тоді як SAP і Oracle вийшли з ринку ERP в цій країні.
"Згідно з повідомленням Міністерства закордонних справ, нові санкції заборонятимуть американським компаніям надавати послуги з ІТ-консалтингу, проєктування, підтримки та хмарних технологій будь-яким юридичним особам на території Російської Федерації."
У міністерстві підкреслили, що в листопаді 2022 року Санкційна група Єрмака-Макфола вперше ініціювала введення IT-санкцій проти Російської Федерації, висловивши вдячність партнерам за їх активні кроки.
За інформацією Укрінформу, незважаючи на санкції з боку західних країн, Росія все ще здобуває величезні доходи від продажу нафти і газу, які спрямовує на ведення війни проти України.
Президент Володимир Зеленський висловив, що Україна не має наміру продовжувати угоду щодо постачання газу з Росією, оскільки не бажає, щоб ця країна отримувала фінансові вигоди від українських ресурсів.