Сполучені Штати вирішили обмежити інвестиції у сферах штучного інтелекту, напівпровідників, мікроелектроніки та квантових обчислень в Китаї.
Нові норми заборонять інвестиції США в китайські технології штучного інтелекту та передбачатимуть обов'язкову звітність.
Відповідно до інформації, наданої урядом, правила, які заборонять деякі американські інвестиції в сферу штучного інтелекту в Китаї, вже проходять останні етапи розгляду, що вказує на їх невідкладне впровадження.
Про це пише Reuters.
Ці правила, які також зобов'яжуть американських інвесторів повідомляти Міністерство фінансів про деякі інвестиції в ШІ та інші чутливі технології, випливають з виконавчого указу, підписаного президентом Джо Байденом у серпні 2023 року. Мета указу - запобігти використанню американських знань та досвіду для розвитку військового потенціалу Китаю.
Остаточні правила, спрямовані на контроль зовнішніх інвестицій у китайський ШІ, напівпровідники, мікроелектроніку та квантові обчислення, зараз перебувають на розгляді в Офісі управління та бюджету. Зазвичай це означає, що їх оприлюднять протягом наступного тижня.
"На мою думку, вони прагнуть опублікувати це перед виборами," – зауважила Лора Блек, колишня працівниця Міністерства фінансів та нинішній юрист у Akin Gump у Вашингтоні, маючи на увазі президентські вибори в США, які відбудуться 5 листопада. Вона також зазначила, що підрозділ Міністерства фінансів, відповідальний за регуляторну діяльність, зазвичай встановлює мінімум 30 днів до того, як такі правила почнуть діяти.
У червні Міністерство фінансів представило проект нормативних актів, який містить кілька винятків, і запросило громадськість висловити свої думки щодо нього. Цей проект покладає обов'язок на громадян США та компанії самостійно визначати, які операції підпадатимуть під обмеження.
Представник фінансового відомства не надав жодних коментарів.
Блек сподівається, що фінальні регуляції детальніше окреслять обсяг застосування штучного інтелекту та критерії для партнерів з обмеженою відповідальністю. Запропоновані норми забороняють здійснення діяльності в галузі ШІ для певних цілей та систем, які були навчені на основі конкретної обчислювальної потужності. Вони також вимагатимуть повідомлення про дії, пов'язані з розробкою систем ШІ або напівпровідників, які не підпадають під інші заборони.
Серед запропонованих винятків - публічно торговані цінні папери, такі як індексні та взаємні фонди, певні інвестиції з обмеженим партнерством та деякі види синдикованого боргового фінансування.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що адміністрація президента США Джо Байдена активно опрацьовує стратегію щодо обмеження експорту передових чипів для штучного інтелекту (ШІ) до певних країн, зокрема регіону Перської затоки. Ця ініціатива спрямована на захист національних інтересів США у сфері високих технологій.