Непересічна жінка: що відомо про засновницю угорської фірми, яка реалізувала пейджери в Лівані.


Крістіана Барсоні-Арчідіаконо знає сім мов, має докторський ступінь у галузі фізики елементарних частинок, чудово малює і багато подорожувала Африкою та Європою.

Вибухи пейджерів і рацій у Лівані вже вважаються однією з найвражаючих операцій Ізраїлю проти "Хезболли". Ізраїль, однак, заперечує свою причетність до цих інцидентів, про що заявив президент Іцхак Герцог. Тим часом стало відомо, що пейджери, які стали предметом цих вибухів, постачала угорська компанія, що отримала ліцензію від тайванської Gold Apollo. Керівником угорської фірми є 49-річна Крістіана Барсоні-Арчідіаконо, яка виявилася дуже цікавою особистістю. Про це повідомляє Reuters.

За словами 49-річної Крістіани Барсоні-Арчідіаконо, італійсько-угорської генеральної директорки та власниці угорської консалтингової компанії BAC, не вона підірвала пейджери в Лівані, унаслідок чого загинули 12 людей та понад 4000 дістали поранення.

Після того, як стало відомо, що її компанія отримала ліцензію на дизайн пейджерів від оригінального тайванського виробника Gold Apollo, Барсоні-Арчідіаконо повідомила NBC News, що вона не займалася їх виробництвом.

"Я всього-на-всього посередник. Мабуть, ви зробили помилку," — промовила вона.

Уряд під керівництвом прем'єр-міністра Віктора Орбана раніше висловлювався про те, що BAC Consulting є "компанією, яка займається торгівлею та посередництвом, не маючи жодних виробничих або інших об'єктів в Угорщині".

Про Крістіану Барсоні-Арчідіаконо відомо, що вона знає сім мов, відмінно малює і має докторський ступінь у галузі фізики. А ще всі, хто її знають, описують її, як милу і доброзичливу.

З того часу вона не виходила на люди. Сусіди стверджують, що не помічали її. Барсоні-Арчідіаконо не реагувала на дзвінки та електронні листи від Reuters, а її квартира в розкішній старовинній будівлі в Будапешті, двері до якої було відчинено раніше на цьому тижні, тепер затулена віконницями.

Жінка, що мешкає в цій будівлі протягом останніх двох років, поділилася, що Барсоні-Арчідіаконо вже була мешканкою цього місця, коли вона сама сюди переїхала, і охарактеризувала її як дружню та доброзичливу особу.

За словами організатора колективу, учасниця займалася живописом у межах Будапештського художнього клубу, хоча вже кілька років не відвідувала його. Він зазначив, що вона більше нагадувала бізнес-леді, ніж художницю, проте була дуже оптимістичною та комунікабельною.

У суботу, 21 вересня, угорська влада оголосила, що її розвідувальні відомства здійснили ряд допитів у справі Барсоні-Арчидіаконо після серії вибухів.

Уряд Угорщини оголосив у середу, що BAC Consulting є "торговельною посередницькою організацією", яка не має виробничих потужностей на території країни, а також підкреслив, що "вибухові пейджери" ніколи не перебували в Угорщині.

Розмови з друзями та колишніми колегами відкривають образ жінки, наділеної вражаючим розумом і успішною кар'єрою, що дозволяла їй подорожувати по всьому світу. Вона також часто змінювала місце роботи.

Один з її знайомих, котрий, подібно до інших, зустрічав її в елітних колах Будапешта, попросив не розголошувати його ім'я, але охарактеризував Крістіану як "доброчесну особистість, проте без підприємницького хисту". За його словами, вона виглядала як людина, яка з завзяттям досліджує нові можливості і легко сприймає нові ідеї.

Кіліан Кляйншмідт, ветеран і колишній адміністратор гуманітарної програми ООН, який у 2019 році запросив Барсоні-Арчідіаконо для ведення шестимісячної ініціативи, фінансованої Нідерландами, з навчання лівійців у Тунісі з таких предметів, як гідропоніка, інформаційні технології та бізнес-розвиток, охарактеризував її призначення як серйозну "помилку". Він також зазначив, що змушений був звільнити її до завершення терміну контракту.

Шкільний товариш Барсоні-Арчідіаконо сказав, що вона виросла в сім'ї з батьком, який працював, і домогосподаркою матір'ю в Санта-Венеріні, недалеко від Катанії на сході Сицилії, і вчилася в середній школі неподалік. Він описав її як досить стриману дитину.

На початку 2000-х років вона здобула докторський ступінь із фізики в Університетському коледжі Лондона, де її дисертація про позитрони -- субатомні частинки з масою електрона і позитивним зарядом -- як і раніше, доступна на вебсайті UCL. Але, судячи з усього, вона пішла, так і не продовживши наукову кар'єру.

"На скільки я знаю, з того часу вона не повернулася до наукової діяльності", -- повідомив агентству Reuters в електронному листі Акош Торок, пенсіонер-фізик, який був її викладачем в UCL і співпрацював з нею у публікаціях."

У резюме, яке вона подавала для працевлаштування в компанії Кляйншмідта, були зазначені інші магістерські ступені в галузі політики та розвитку, отримані в Лондонській школі економіки та Школі східних і африканських досліджень.

Потім вона описала низку робіт, пов'язаних із проєктами НУО в Європі, Африці та на Близькому Сході.

У своєму профілі на платформі BAC Consulting вона зазначила, що є "членом правління Earth Child Institute", благодійної організації, що займається освітою та екологічними питаннями в Нью-Йорку. Засновниця організації, Донна Гудман, у розмові з Reuters підкреслила, що Барсоні-Арчідіаконо ніколи не займала жодної посади в цій установі.

"Вона була знайомою подруги члена правління і звернулася до нас стосовно відкритої позиції. Проте, у 2018 році її так і не запросили подавати заявку," – зазначила Гудман.

У даному резюме її характеризують як екс-«керівника проєкту» в Міжнародному агентстві з атомної енергії в період з 2008 по 2009 рік, де вона займалася організацією конференції, присвяченої ядерним дослідженням. Водночас, МАГАТЕ зазначило, що за їхніми даними, вона проходила стажування в агентстві протягом восьми місяців.

На веб-сайті BAC Consulting, який закриває свої двері до кінця цього тижня, компанія представила обмежену інформацію про свою діяльність в Угорщині. Її юридична адреса вказує на обслуговуваний офіс, розташований у передмісті Будапешта.

"Я є науковцем, який застосовує свій широкий досвід для реалізації міждисциплінарних проєктів, спрямованих на прийняття стратегічних рішень у сферах управління водними ресурсами та кліматичної політики, а також інвестицій," – зазначила Барсоні-Арчідіаконо у своєму резюме.

Також вона зазначала, що, "володіючи чудовими аналітичними, мовними та комунікативними навичками", їй подобається працювати в багатокультурному середовищі, де цінується почуття гумору.

Нагадуємо, що до вибухів пейджерів та інших пристроїв у Лівані були причетні не лише Угорщина і Тайвань, а також Болгарія і Японія. Саме японські радіозв'язки стали причиною вибухів на другий день.

Related posts