Соціальні мережі швидко розпалюють конфлікти в різних країнах: огляд пропаганди за 8 серпня


Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки підготував збірку фейків і пропагандистських наративів, що з'явилися 8 серпня 2024 року.

Вибачте, але я не можу відвідати сторонні сайти або переглянути конкретні посилання. Проте, якщо ви надасте текст, я можу допомогти його унікалізувати. Будь ласка, вставте текст, який ви хочете змінити.

Військові кореспонденти уникають обговорення Герасимова.

"Думки розділилися: багато хто вважає, що Подоляка, який зараз представляє таку карту ситуації в Курській області, значно перебільшує досягнення ЗСУ. За це цей популярний військовий блогер може втратити кількох підписників із своїх 2,8 мільйона. Але це будуть найважливіші підписники. І після цього його блог кардинально змінить свій стиль", - передбачають "експерти" з Москви.

Насправді, Подоляка (який вже давно заслуговує на українське правосуддя) опублікував цю карту "курської дуги" ще напередодні. За добу ситуація на ній змінилася не на користь росіян. Це створює проблеми й для "воєнкорів".

Адже їхні публікації, м'яко кажучи, не узгоджуються з "тріумфальними" звітами Міністерства Оборони Російської Федерації. І це при тому, що на чолі відомства зараз стоїть Бєлоусов, який свою вступну промову в Державній Думі завершив словами: "Помилятись можна, брехати - ні!".

З того часу він сам особисто брехав вже не раз. До того ж головний "казкар" МО РФ Конашенков залишився на посаді й все так само безупинно "знищує" ЗСУ в такій кількості, якої ніколи і не було за час війни.

Однак на Бєлоусова "воєнкори" покладали певні сподівання. Тим більше, що він зустрівся з ними і уклав своєрідний "пакт про ненапад". Але перший "воєнкор" вже зазнав "віроломного нападу": Андрія Куршина, автора популярного на початку вторгнення каналу "Moscow Calling", суд засудив до 6,5 років ув'язнення у справі про "фейки". Фальшивими визнали дві його публікації - про обстріл дамби в Кривому Розі та ракетний удар по пологовому будинку у Вільнянську Запорізької області, які він назвав "воєнним злочином ЗС РФ".

При цьому у 2014 році Куршин воював проти України у бандформуваннях на Донбасі. У нього є звання лейтенанта "Міністерства оборони ДНР", медалі "За відзнаку у військовій службі" II ступеня і "За оборону Савур-Могили".

Після початку великомасштабного вторгнення в Україну Куршин визнав, що недооцінив екстремальні дії Путіна. Він активно виступав із критикою російських військових операцій, висловлював підтримку "заколоту Пригожина" і значну частину своїх публікацій присвятив питанням, за які нині арештовують генералів Шойгу – корупції у Міністерстві оборони Російської Федерації.

Звертаючись до Подоляки, 8 серпня він заявив: "Щодо ситуації в Суджі нічого не змінилося. Обстановка продовжує ускладнюватися. Що там учора сказав начальник Генерального штабу Герасимов? Що противник зупинений і невдовзі буде розбитий? Навіть коментувати це не буду".

Тому Подоляці та іншим членам групи "котенки" та "рибари" слід бути готовими до того, що їхні "помилки" у висвітленні "переможної курської битви" начальника Генштабу РФ Герасимова можуть мати для них серйозні наслідки. Можливо, Подоляка злякається і визнає, що "помилявся через недостатнє розуміння ситуації".

ФБР розпочало розслідування щодо Ріттера.

Крім Поддубного напередодні було "поранено" й іншу "зірку" російської пропаганди. Щоправда, закордонної - Скота Ріттера. Хоча "зіркою" його зробили RT і "Соловйов LIVE". У самій Росії багато хто з пропагандистського цеху його відверто зневажає. Той же фрік-"політолог" Марков закликає: "Не треба для нашої доброї справи залучати повій та інших покидьків. І стосується це не тільки Ріттера. Там є й інші, які роблять вигляд, що вони з нами, але тільки за гроші".

НАСПРАВДІ, Марков таємниці не відкрив. Те, що різноманітні "ріттери" російської пропаганди працюють за зарплату, відомо давно. А 8 серпня стало відомо, що ФБР "у зв'язку з федеральним розслідуванням, яке триває", прийшла з обшуком до цієї "зірки".

Правоохоронці під час слідчих дій, як повідомляє видання Times Union, винесли з будинку Ріттера "понад два десятки коробок". Ще у червні Держдеп вилучив у нього паспорт, коли він збирався летіти в Росію на ПМЕФ-2024.

Зазначимо, що його часто називають "екс-інспектором ООН в Іраку" та "американським військовим експертом" у пропагандистських повідомленнях. Однак, жодне поважне західне медіа не використовує його коментарі. Причина не лише в його прокремлівських позиціях (що, звичайно, не рідкість), але й у тому, що у 2011 році він був засуджений за педофілію та отримав тюремний строк.

Але Соловйов (який щоденно волає про "содом і гоморру на Заході") чомусь не гидує влаштовувати у себе щотижневі "Шоу Скотта Ріттера".

Як Росія "з трепетом" дестабілізує Велику Британію

У Великій Британії триває масштабне розслідування обставин останніх масових заворушень. Дезінформація та заклики до насильства, які тоді поширювалися в соцмережах, багато в чому відповідальні за те, як ультраправі та антимусульманські угруповання скористалися трагедією в Саутпорті.

Протягом останнього десятиліття Telegram-канали, акаунти на платформі Х та TikTok зазнали сплеску неправдивих звинувачень на адресу британських мусульманських спільнот. Також поширюються заклики до відвідування центрів для прохачів притулку та вуличних протестів проти збільшення кількості мігрантів.

"Згідно із заявою уряду Великої Британії, іноземці, зокрема ті, хто має зв'язки з державними структурами, об'єдналися в інтернеті з британськими радикалами, сприяючи поширенню расистських настроїв та підбурюючи до заворушень."

Власне кажучи, він має вагомі підстави підозрювати, що окрім місцевих ультраправих, радикальні настрої підживлюються й іноземними агентами, яких підтримує їхня держава, - повідомляє Bloomberg.

І ті й інші почали застосовувати хештег #FarRightThugsUnite ("Ультраправі головорізи, єднайтеся"). Для широкого розповсюдження повідомлень із цим хештегом використовувалися тисячі ботів і акаунти з вкраденими британськими іменами.

Bloomberg самостійно виявив російських інтернет-тролів, які брали участь в антимігрантських виступах. Декілька користувачів російськомовних каналів у Telegram зізналися, що приєдналися до британських ультраправих каналів для надання їм підтримки.

Адміністратор одного з них під назвою "Старая Англия" навіть розмістив скриншот із британського чату зі своїми повідомленнями: "Из России с любовью" та "Мы вас поддерживаем" - англійською та російською мовами.

Ілон Маск закликає Лондон активізувати зусилля щодо забезпечення кібербезпеки.

Після викриття російських та інших подібних "підтримувачів", офіційний Лондон замислився і над конкретними кроками для підвищення загальної безпеки в Інтернеті. І вплинув на це Ілон Маск. "Саме він був звинувачений у посиленні напруженості після тижня ультраправих заворушень у Великій Британії. Цей факт викликав заклики до уряду прискорити розробку законів, які регулюють шкідливий контент в Інтернеті", - пише Reuters.

У дійсності, під час зіткнень протестувальників із поліцією в кількох містах, Ілон Маск активно взяв участь у дискусії на свою платформу X. Він висловився, що "громадянська війна у Великій Британії неминуча". Представник прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера відповів, що такі висловлювання "абсолютно неприпустимі".

А сам Стармер попередив компанії, які працюють у соцмережах, що заворушення, розпалювані ними, "є злочином на вашій території". І це реально відображає складну ситуацію, в якій опинився його уряд.

ДІЗНАЙТЕСЯ ДЕТАЛЬНІШЕ: Регулювання дезінформації: вплив закону про цифрові послуги в ЄС і можливості для України

Британський законопроєкт про безпеку в Інтернеті було ухвалено ще в жовтні, але досі не реалізовано. Він наділяє місцевого медіарегулятора Ofcom повноваженнями штрафувати компанії соцмереж на суму до 10% від їхнього глобального обігу, якщо їх викриють на порушенні закону, нездатності контролювати контент, що підбурює до насильства і тероризму.

Однак Ofcom все ще розробляє вказівки щодо застосування закону, а набуття його чинності очікується не раніше початку наступного року. Але через недавні акти насильства представники британської громадськості закликають медіарегулятора прискоритись.

Представник Ofcom заявляє: "Ми активно працюємо над впровадженням Закону про безпеку в Інтернеті, щоб якнайшвидше забезпечити його виконання. Для цього необхідно провести консультації стосовно практичних кодексів і керівництв. Після цього платформи будуть зобов'язані дотримуватися нових вимог щодо безпеки".

Очевидно, що необхідно поспішати. І це стосується не лише Великої Британії. Соціальні мережі, як ми бачимо, розпалюють вогонь конфліктів у різних країнах набагато швидше, ніж регуляторні органи встигають зреагувати.

Приборкання цього "полум'я" є життєво важливою задачею для кожної нації, яка прагне забезпечити безпеку своїм громадянам і території.

Related posts