Соціальна платформа SocialAI: взаємодія, групи за інтересами та допомога через ШІ-ботів.


Соціальна мережа надає можливість відчувати себе висловленим і почутим на особистому рівні.

У магазині додатків App Store став доступним новий застосунок SocialAI, який представляє собою соціальну мережу, засновану на технологіях штучного інтелекту. Користувачі можуть обирати типи ботів для обговорення публікацій, що робить спілкування абсолютно приватним. Цю інформацію оприлюднив TechCrunch.

Незважаючи на те, що на перший погляд цей додаток нагадує соціальні мережі, такі як Х, він не забезпечує можливостей для спілкування між користувачами. Замість цього, він дозволяє публікувати контент, на основі якого численні ШІ-боти можуть вести тривалі бесіди, коментуючи ці публікації.

Користувачам SocialAI пропонується обрати собі "підписників" з-поміж "диваків", "ботаніків", "інтелектуалів", "жартівників", "лібералів", "тролів". Пропонується обрати щонайменше три типи ботів, що сформують мережу контактів користувача, але можна задіяти для цього й усі 32 з переліку.

Тип "підписників" визначає характер взаємодії ботів з публікаціями. Якщо користувачу потрібна підтримка, він може вибрати "прихильників" або "фанатів", якщо хочеться запеклої дискусії, підійдуть "тролі", якщо ж конструктивних обговорень, варто вибрати "ідеологів" і "вчителів". Кожен "користувач" отримає ім'я. При цьому боти усіх типів спілкуються вввічливо, у тому числі "тролі" та "гейтери".

Соціальна мережа, створена на базі штучного інтелекту, SocialAI.

28-річний керівник стартапу Friendly Apps, що розробив SocialAI, Майкл Сейман раніше працював в Google, Facebook, Roblox, Twitter. В анонсі на X Сейман написав, що розмірковував над ідеєю проєкту кілька років, мріяв створити сервіс, де б люди безпечно ділилися своїми думками й отримували персоналізовані відгуки. Остаточна концепція проєкту сформувалася завдяки прориву розвитку великих мовних моделей.

SocialAI створено з метою допомогти людям відчути свою значущість, надаючи їм можливість для рефлексії, підтримки та обміну думками в рамках спільноти. — поділився Сейман. — Це моя відповідь на ті моменти, коли я відчував себе самотнім або коли мені бракувало підтримки, але я не знав, де її знайти. Хоча я усвідомлюю, що ця програма не зможе вирішити всі проблеми життя, я сподіваюся, що вона стане невеличким інструментом для інших, щоб вони могли розмірковувати, зростати і відчувати себе поміченими.

Додаток був сприйнятий з недовірою.

Після того, як його Сейман представив SocialAI як "приватну соціальну мережу, де ви отримуєте мільйони коментарів, створених штучним інтелектом, які пропонують відгуки, поради та міркування щодо кожної вашої публікації", фахівець з комп'ютерної безпеки Ян Колдуотер пожартував на X: "Це звучить як справжнє пекло".

Розробник програмного забезпечення та визнаний експерт у галузі штучного інтелекту Колін Фрейзер поділився схожими міркуваннями: "Я не хочу сказати, що це якийсь підступний метод, але це дійсно звучить як Пекло з великої літери".

Протягом останніх кількох років концепція, відома як "Теорія мертвого Інтернету", набуває популярності. Ця теорія стверджує, що великі мовні моделі, такі як ChatGPT, все частіше створюють текст та взаємодіють у соціальних мережах. Відповідно до цієї теорії, більшість активності в Інтернеті є штучною і створена для маніпуляції людьми з метою їх більшого залучення. Поява SocialAI розглядається як реалізація цієї теорії, як зазначає ArsTechnica.

Related posts