Швеція надасть Україні більше $68 мільйонів у вигляді військової підтримки.


фото Офіційний сайт Президента України

Швеція виділить Україні 729 мільйонів шведських крон (приблизно $68 млн) військової допомоги, повідомив Стокгольм 28 жовтня.

Про це стало відомо під час зустрічі лідерів країн Північної Європи в Ісландії на четвертому саміті Україна-Північна Європа, під час якого президент Володимир Зеленський провів переговори з прем'єр-міністрами Ісландії, Швеції, Данії, Норвегії та Фінляндії.

З відповідної суми в 68 мільйонів доларів приблизно 46,5 мільйона буде спрямовано на заходи підтримки Збройних сил України, як повідомили представники уряду Швеції.

Ще 21,6 мільйона доларів буде виділено на підтримку розвитку оборонно-промислового комплексу України.

Перша частина коштів може бути спрямована на ті коаліції, які були створених для підтримки української армії, включно з винищувачами, безпекою на морі, розмінуванням та ІТ.

Залишок у розмірі 21,6 мільйона доларів буде спрямовано на підтримку оборонної промисловості за "данським принципом" – системі, що ґрунтується на угоді між Данією та Україною, яка дозволяє Києву отримувати зброю через безпосередні закупівлі у вітчизняних оборонних підприємствах.

На початку цього року Україна виробила 18 артилерійських систем "Богдана", скориставшись фінансуванням за данською схемою.

Швеція офіційно приєдналася до НАТО в березні 2024 року після тривалого процесу подання заявки після вторгнення росії в Україну.

Після свого приєднання до альянсу Швеція негайно почала активно закликати інші держави-члени до більшої підтримки Києва.

У травні уряд Швеції оголосив про намір надати Україні 75 мільярдів шведських крон (еквівалентно 7 мільярдам доларів) для військової допомоги у період з 2024 по 2026 рік.

9 вересня Швеція повідомила про новий пакет військової допомоги на суму 443 мільйони доларів, до якого входять бойові катери, протитанкові системи, боєприпаси та комплектуючі для реактивних літаків Gripen.

У Міністерстві оборони Швеції в той час повідомили, що постачання літаків Gripen Україні наразі "не є реальним варіантом, оскільки це перешкоджає пріоритетному використанню винищувачів F-16". Проте Стокгольм продовжує працювати над створенням умов для можливого відправлення Gripen до Києва в майбутньому.

Related posts