Навчальні заклади Івано-Франківської області отримали комп'ютери від Тайваню.


9 вересня в освітні заклади Івано-Франківщини почали надходити 224 новенькі ноутбуки, що були доставлені з Тайваню.

Школи є учасниками українсько-тайванського проєкту Leave no one behind partnership.

"За умовами проєкту, школярі навчалися у дводенних таборах підприємництва та інновацій. Учнівські команди пропонували інноваційні ідеї бізнесу, презентували проєкти перед однолітками. Після навчання діти отримали сертифікати на комп'ютерну техніку для шкільних кабінетів інформатики", - сказано в повідомленні.

У рамках українсько-тайванського проєкту нову техніку отримають 16 навчальних закладів.

"Класичні методи навчання, такі як використання крейди і дошки, вже залишилися в минулому. Сучасні школи потребують комп'ютерної техніки. На жаль, у шкільній програмі відсутні теми, пов'язані з інноваціями та підприємництвом. Ці знання можна здобути, наприклад, на платних курсах або онлайн-платформах. Однак завдяки тайванському освітньому проєкту, наші діти отримали безцінний досвід у своїй спільноті, а в навчальних закладах з'являться новітні комп'ютерні класи," - підкреслила Ірина Сумарук, начальниця відділу освіти, молоді та спорту Верховинської селищної ради.

Верховинська територіальна громада в Івано-Франківській області об'єднує 11 гірських населених пунктів. У складі громади функціонує 29 освітніх установ, серед яких 12 — дошкільні навчальні заклади.

"Перші освітні табори ми провели у гірських селах Івано-Франківщини. Нам вдалося охопити 16 шкіл області, зокрема побувати у віддалених громадах. Загалом у цих закладах освіти навчається близько 5 тис. дітей", - розповіла менеджерка проєкту в Івано-Франківській області Марія Маківничук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Московська церква виставила на продаж резиденцію у Франківську за $100 тисяч

Табори підприємництва та інновацій також відбулися у Львівській області, а згодом планують провести на Полтавщині. 48 вчителів інформатики з трьох областей зараз підвищують кваліфікацію в Українському католицькому університеті. В їхніх навчальних закладах також облаштують комп'ютерні класи.

"Як тільки комп'ютерне обладнання прибуло з Тайваню в Україну, ми повезли його школярам. Важливо, щоб діти з нового навчального року продовжили знайомство з інноваційними технологіями з сучасною технікою. Завдяки нашому партнерові - Тайваню - такі табори проведемо також у Львівській області, а згодом ще на Полтавщині. Водночас, 48 вчителів інформатики із трьох областей зараз підвищують кваліфікацію в УКУ, за унікальною методикою. Їхні школи також будуть забезпечені комп'ютерними класами. Це окремий напрямок проєкту. Працюємо над тим, щоб невдовзі комп'ютеризувати більше шкіл", - пояснила координаторка проєкту Leave no one behind partnership Уляна Пак.

Проєкт втілюється в життя Громадською організацією "Всеукраїнський демократичний форум" за підтримки Тайваню та за активної участі Миколи Княжицького. Основною метою цього проєкту є підвищення якості освіти та забезпечення доступності технологій для учнів.

"В рамках нашої співпраці з тайванськими партнерами десятки українських навчальних закладів отримають нові комп'ютерні класи. Ми плануємо передати більше 1100 комп'ютерів, на яких діти зможуть вчитись жити в сучасних умовах. Ініціативи з підприємництва та інновацій ми розпочали в гірських громадах, куди через війну приїхало багато внутрішньо переміщених осіб. Діти з цих регіонів отримають рівні можливості з їхніми однолітками з інших міст і сіл. Це наш внесок у майбутнє, щоб молодь залишалася, розвивалася і працювала в Україні. Наші школи повинні бути найкращими, а учні — найталановитішими. Разом ми зможемо побудувати кращу країну," — підкреслив засновник ГО "Всеукраїнський демократичний форум" Микола Княжицький.

Related posts