Росія планує підвищити бюджетні витрати на проекти, що стосуються ізоляції інтернету, а також розробить "національний месенджер", який стане альтернативою WhatsApp.


У бюджетному проєкті Російської Федерації на 2025-2027 роки вперше включено розділ, присвячений "мережевому суверенітету".

Російська влада збільшить фінансування програм з ізоляції Інтернета та з просування у ньому своїх "духовних цінностей". Про це повідомляє видання РІА Південь, на думку якого жителів РФ і тимчасово окупованих територій України готують до справжньої залізної завіси.

Згідно з інформацією, опублікованою в одному з видань, у бюджеті ці програми зазначено окремими рядками. У проєкті бюджету на 2025-2027 роки вперше з'явилася стаття, присвячена "мережевому суверенітету". Планується виділити 30 мільярдів рублів у вигляді субсидій для радіочастотної служби, що перебуває під контролем Роскомнадзору, з метою реалізації федерального проєкту, орієнтованого на забезпечення мережевого суверенітету.

Раніше фінансування для підготовки російського сегмента інтернету до ізоляції здійснювалося через проєкт "Інформаційна безпека", який є частиною програми "Цифрова економіка РФ", повідомляє РІА Південь.

У середньому цей проєкт отримував близько 7 млрд рублів на рік. Тепер же завдання "забезпечення мережевого суверенітету" буде виділено в окрему статтю бюджету, а його фінансування буде збільшено до 10 млрд рублів щорічно.

"Окупантам не шкода зусиль, аби максимально відгородити жителів підконтрольного Мелітополя та своїх громадян від впливу зовнішнього світу. Адже саме відкритість цього світу, вільного від кремлівської цензури та пропаганди, становить для них найбільшу загрозу", - підкреслює видання.

Згідно з публікацією, для реалізації такого обмеження необхідно заблокувати VPN-ресурси, чим і займаються російські органи. Протягом наступних п'яти років, з 2025 по 2030, Роскомнагляд планує витратити 58,97 млрд рублів з федерального бюджету на оновлення системи блокування, що становить значну частину фінансування всього федерального проекту (68,77 млрд рублів).

Крім того, російська платформа ВКонтакте планує розробити єдиний "національний месенджер", який замінить WhatsApp. Передбачається, що він буде створений на основі месенджера "ТамТам" від Mail. Ru Group.

Спочатку керівництво компанії розглядало "VK Мессенджер" як альтернативу WhatsApp, вважаючи його "єдиним православним месенджером", здатним замінити західний сервіс у разі його потенційного блокування. Однак, результати його використання виявилися недостатньо переконливими.

Нагадаємо, що в кінці лютого та на початку березня 2022 року в Росії було введено блокування Facebook та Instagram, а доступ до Twitter став повільнішим. Також з'явилися погрози щодо можливого блокування YouTube. Детальніше про те, як російські органи влади почали очищувати інформаційний простір від міжнародних соціальних мереж, читайте в нашому дослідженні "Православний 'Росграм', зламаний Rutube та млявий аналог TikTok". Якими альтернативами Росія намагається замінити глобальні платформи соціальних мереж?

Related posts