Росія терпить істотні втрати і вже стикається з труднощами у вербуванні нових військовослужбовців, згідно з інформацією CNN.
Незважаючи на те, що Росія має значну перевагу над Україною в аспектах чисельності військ, арсеналів та техніки, агресор вже стикається з серйозними труднощами в забезпеченні особового складу. За свої помірковані досягнення на фронті РФ змушена сплачувати величезними втратами, і процес мобілізації нових військовослужбовців стає дедалі складнішим.
Крім того, тривала та масштабна війна має незворотний вплив на економіку Росії. Якщо нинішні темпи збережуться, ресурси країни, які раніше вважалися майже безмежними для продовження агресивних дій, вичерпаються. Таку точку зору висловив аналітик американського Інституту вивчення війни Джордж Баррос в інтерв'ю для CNN.
У матеріалі зазначено, що як би не допомагали Україні західні союзники, нівелювати перевагу Росії у живій силі та матеріальних засобах нашій державі так і не вдалося: зброї, боєприпасів та людей у ворога досі значно більше.
Саме на цю перевагу, вважають у CNN, і робить ставку російський диктатор Володимир Путін, який, схоже, дотримується стратегії "повільного перемелювання України" та виснаження як українських ресурсів, так і західних союзників.
Однак частина аналітиків наголошує, що ставка диктатора може зіграти з ним злий жарт, адже можливості РФ з урахуванням "приголомшливих втрат", яких вона зазнає у ході бойових дій, куди більш обмежені, ніж вважалося.
Отже, економіка Росії вже відчуває на собі наслідки війни.
"Вплив, який конфлікт має на російську економіку, очевидно посилюється. Протягом останніх двох років Росія суттєво збільшила свої витрати на оборону, і в результаті економіка країни починає проявляти ознаки перегріву: рівень інфляції залишається високим, а підприємства стикаються з нестачею робочої сили. У відповідь на цю ситуацію Центральний банк Росії вирішив підвищити процентні ставки до 21% у жовтні, що є найвищим показником за останні десять років", - повідомляє CNN.
А також, навіть наявність великої чисельності населення не забезпечує Росії безмежного резерву для відшкодування значних втрат у живій силі.
"Хоча Росія має набагато більше людей, ніж Україна, вона зазнає значних втрат, і набір нових військ вже є проблемою - коли минулого разу російські військові вводили часткову мобілізацію, сотні тисяч чоловіків покинули країну. Нещодавній приплив північнокорейських військ до Росії допоможе на деякий час, але матеріальні втрати може бути важче компенсувати", - йдеться у матеріалі.
Ситуація в Росії на даний момент така, що якщо війна продовжиться в тому ж темпі, то вже у 2025 році країна зіткнеться з істотними труднощами.
"Економічні труднощі, брак чоловічого населення в Росії та значні втрати транспортних засобів, які критично важливі для сучасної військової стратегії країни, можуть стати серйозними викликами для Кремля, якщо нинішні тенденції триватимуть ще рік," - вважає Баррос.
В Україні проблеми, з якими стикається Російська Федерація, можуть стати своєрідним "вікном можливостей". Проте, чи зможе Київ скористатися цими можливостями, значною мірою залежить не лише від військово-політичного керівництва країни, але й від готовності західних партнерів продовжувати надавати необхідну підтримку. Видання зазначає, що після обрання Дональда Трампа на пост президента США, виникають серйозні сумніви з цього приводу.
Проте український президент Володимир Зеленський прагне донести оптимістичний меседж у контексті можливих змін в американському керівництві: цього тижня він висловив думку, що повернення Дональда Трампа до президентської посади може прискорити завершення війни.
"Якщо західна коаліція, до складу якої входять Сполучені Штати, продовжить надавати підтримку Україні протягом найближчих 12-18 місяців, з'являться шанси суттєво вплинути на механізми фінансування російських військових дій. Це може дозволити визначити, чи досягнуть росіяни успіху, чи зазнають поразки", - зазначив Баррос.
Нагадаємо, напередодні стало відомо, що провідна оборонна компанія Британії вироблятиме гаубиці для України.