Міністерство цифрової трансформації повідомляє, що роботи можуть замінити до 50% військовослужбовців на передовій.


На сьогоднішній день в Україні налічується 700 виробників місцевих дронів, тоді як на початку повномасштабної агресії їх кількість становила всього 3.

На міжнародному форумі Odesa Economic Revival Forum 2024 заступник міністра цифрової трансформації у сфері IT Олександр Борняков повідомив, що роботи можуть замінити до 50% військовослужбовців на фронті в конфлікті між Росією та Україною.

За його словами, в Україні проходить тестування концепту, який дозволить скоротити удвічі кількість солдатів на лінії бойового зіткнення завдяки використанню роботизованих систем.

"Ми вже проводимо випробування нової концепції на полігонах, яка дозволить замінити військовослужбовців автоматизованими системами на передовій. За оцінками експертів, наразі для забезпечення одного-двох кілометрів фронту необхідно близько 70 солдатів у окопах. Використання безпілотників, роботизованих технологій для мінування і розмінування, а також систем радіоелектронної боротьби та інших пристроїв може знизити цю кількість до 30 осіб", - зазначив Борняков.

Він підкреслив, сектор Defense Tech в Україні з початком повномасштабного вторгнення почав стрімкий розвиток, переважно завдяки приватному бізнесу. За інформацією Борнякова, якщо на початку 2022 року у країні було лише три виробники дронів, то нині таких компаній близько 700. Зокрема, два роки тому засоби РЕБ виготовляли 7 виробників, сьогодні їх понад 120. Як додав Борняков, РЕБ може захистити об'єкти інфраструктури від ракет - тому в Одесі теж потрібно нарощувати виробництво.

Крім того, було зазначено, що в Україні вже існує безліч проектів, заснованих на технологіях штучного інтелекту, які стосуються розмінування.

На думку Борнякова, використання дронів дозволить прискорити процес розмінування в Україні, водночас рятуючи людські життя. Він зазначив, що вже розроблені певні технології: безпілотник протягом певного часу облітає задану ділянку, створюючи карту з інформацією про розташування, типи і кількість мін. На основі цієї карти можна ухвалювати рішення про використання техніки, що істотно зменшує час, необхідний для розмінування.

Як підкреслив Борняков, у вказаній галузі виробництва практично не існує жодного державного підприємства.

"У "Армії дронів", у кластері Brave1 та в сегменті виробництва РЕБ наразі немає жодних успіхів. Тому я закликаю інвесторів звернути увагу на цей бізнес і впевнений, що після завершення війни Україна зможе зайняти активну позицію на цьому ринку. Ми вже поступово починаємо обговорення можливості відкриття експорту для наших інноваційних рішень", - зазначив Борняков.

Нагадуємо, що Україна працює над створенням "рою дронів", які можуть здійснювати атаки без участі людини. Ці безпілотники здатні в процесі бою "комунікувати" між собою та діяти злагоджено, як єдиний колектив.

Як повідомив один із київських розробників, Сергій Крупієнко, його компанія незабаром представить на передовій інноваційний проект - штучно створений "рій" з семи дронів, які можуть взаємодіяти між собою, знищувати танки та вести розвідку за противником. Це можна порівняти з появою парового двигуна на заводах багато років тому.

Розробник підкреслив, що ці системи зможуть взаємодіяти між собою, приймаючи рішення щодо того, хто буде атакувати, а хто займатиметься збором інформації. При цьому вони виконуватимуть ці завдання швидше, ніж будь-яка людина.

Заступник міністра цифрової трансформації Олексій Борняков висловив думку, що в "війні безпілотників" можна побачити перспективи розвитку конфлікту. Він зазначив, що Україна проводить випробування технології "рою" разом щонайменше з однією іншою компанією, окрім фірми Купрієнка. При цьому він підкреслив, що Україна не дозволить безпілотним системам стати "повністю автономними", оскільки "людина повинна підтверджувати мету".

Related posts