Професія QA-інженера: все, що варто знати
Кар'єра у сфері тестування програмного забезпечення приваблює багатьох амбітних людей, які прагнуть займатися цікавою справою та отримувати гідну винагороду. З розвитком електронного бізнесу зростає попит на програмні продукти, а разом із ним і на фахівців, відповідальних за їхню якість. Щоб мати впевненість у працевлаштуванні, рекомендується завершити курси тестувальника з можливістю працевлаштування. Це дозволить уникнути витрат часу на самостійний пошук роботи.
Дослідження Statista показують, що близько 6,3 млрд користувачів смартфонів понад 80% вільного часу проводять за використанням застосунків. Щороку розробники створюють понад 1 млн програм. Баги та помилки в ПЗ - причини відмов від використання застосунків споживачами. Тестування - обов'язковий етап розробки, який допомагає скоротити комерційні ризики та збитки. Завдяки роботі інженера QA в продуктах своєчасно виявляють і усувають недоліки.
Переваги професії тестувальника:
Хороший тестувальник отримує дорогі проєкти та матеріальні заохочення. Продовжуючи навчання у сфері IT, тестувальники розвиваються і досягають успіхів в інших професіях - розробник, діджитал-маркетолог.
Фахівці з контролю якості (QA) ретельно перевіряють продукт перед його передачею клієнту. Тестування застосунків є критично важливим для уникнення негативного користувацького досвіду, який може перешкоджати успішному просуванню продукту на ринку та призводити до фінансових втрат. Достатньо згадати випадок з онлайн-сервісом обміну цифрових валют Mt.Gox, коли помилки в програмному забезпеченні спричинили злам системи та втрату 460 мільйонів доларів.
Інженер якості активно співпрацює з командою розробників програмного забезпечення для глибокого розуміння цілей і вимог тестованого продукту. Фахівець розробляє тестові сценарії, зосереджуючись на таких аспектах, як доступність, зручність користування, відсутність багів і помилок, а також загальна функціональність застосунку. Основні завдання тестувальника включають:
Тестування продуктів проходить у ручному й автоматичному режимах. Інженер QA вибирає варіант з урахуванням поточних цілей. Ручне тестування проводиться для перевірки одного компонента продукту або для аналізу складних функцій. Автоматичне дає змогу аналізувати роботу програми одночасно за кількома параметрами.