Автоматизація процесу розподілу повісток - ключова новина для України.
Ілюстративне зображення / Фото ТЦК Ужгорода
У Міністерстві оборони України працюють над розробкою функціоналу, який допоможе автоматизувати процес вручення повісток.
Цю інформацію озвучив Олег Берестовий, керівник Управління інформаційних технологій Міністерства оборони України, під час виступу на DOU Podcast, повідомляє Еспресо.
За словами Берестового, в даний момент повістки формуються вручну та друкуються. Після цього документи передаються начальнику ТЦК, який відповідальний за їх підписання та накладення печатки, після чого повістки розносять. Берестовий зазначив, що цей процес є досить неефективним.
"Ми реалізували нову функцію, яка дозволяє генерувати повістки безпосередньо в реєстрі 'Оберіг', забезпечуючи їх підпис електронним підписом керівника ТЦК. При цьому, немає необхідності друкувати документи безпосередньо в ТЦК. Вони автоматично відправляються на централізований друк, а звідти – на Укрпошту, яка здійснить доставку. Ми отримаємо актуальну інформацію про статус повісток: чи були вони доставлені, чи загублені, а також скільки часу зайняла доставка", - зазначив представник влади.
За його словами, процес буде прозорим і "це дозволить мати військово-політичному керівництву релевантнішу інформацію, ніж є зараз".
Отже, коли ти ставиш електронний підпис на цій повістці, там не буде звичного підпису у вигляді закарлючки. Тобі слід бути впевненим, що це не фальшивка або фішинг, а що саме твій ТЦК підтвердив цю повістку. Саме тому в платформі Резерв+ буде реалізовано функцію: за допомогою QR-коду можна буде перевірити, чи справді начальник ТЦК підписав цей документ, чи він є дійсним, легітимним і не був підписаний кимось іншим під час доставки до автобусної зупинки, - зазначив Берестовий.
Цей механізм забезпечить захист для особи, яка підлягає військовій службі, підкреслив він.
Олег Берестовий знову підкреслив, що повістки в Резерв+ не будуть видаватися.
"Ми не маємо таких намірів. Наш беклог заповнений до середини весни, і там немає жодних повісток. Проте ми плануємо розробити функціонал для часткової автоматизації і вдосконалення процесу вручення повісток через Укрпошту та впровадження певних автоматизованих рішень на бекенді", - підкреслив керівник Управління ІТ Міністерства оборони України.