"Яка ж може бути мова про ефективність?": військовий розкритикував умови підготовки новобранців.
Бунятов наголосив, що, крім центрів, бійці проходять підготовку ще в підрозділах.
В центрах підготовки бійців не вистачає інструкторів та бракує часу. Про це розповів військовий Станіслав Бунятов з позивним "Осман" виданню Фокус.
"Як можна говорити про ефективність, коли на одного інструктора припадає 50 бійців і всього місяць на підготовку?" - риторично зауважив він.
Бунятов наголосив, що, крім центрів, бійці проходять підготовку ще в підрозділах. Але там часу для підготовки ще менше ніж у навчальних центрах.
"Після того, як тільки штат поповнився, на підрозділи покладаються бойові задачі, часу на підготовку в підрозділах обмаль", - пояснив військовослужбовець.
Військовослужбовець акцентував увагу на тому, що все визначається термінами та конкретними завданнями, які ставить командування. Ці завдання можуть виникнути вже наступного дня після прибуття бійців до підрозділу, або ж їх можуть оголосити і через два тижні.
"Ця підготовка залежить виключно від відповідальності командирів бригад, які мають або можливість та час для тренувань, або ж не мають. Немає чітко визначених стандартів для підготовки нових військовослужбовців, які приєднуються до підрозділу. Після завершення навчального етапу вони вважаються повністю готовими до виконання бойових завдань," - зазначив він.
Міністерство оборони планує впровадження автоматизації процесу видачі повісток. Як зазначив начальник Управління інформаційних технологій Міноборони Олег Берестовий, "В даний час процес видачі повісток виглядає так: вони друкуються, підписуються вручну, а потім передаються начальнику ТЦК для підпису, ставлення печатки та подальшого розподілу. Це є неефективним. Тому ми розробили новий функціонал, який дозволяє генерувати повістки в системі Оберіз, підписувати їх електронним підписом начальника ТЦК, і навіть обходитися без друку в самих ТЦК".