Представниця Львівської міської ради стала об'єктом підозри у привласненні 400 тисяч гривень.
У червні 2020 року Наталія Бунда уклала угоду на створення "Порталу для жителів Львова".
Ескдиректорка департаменту розвитку Львівської міської ради й уповноважена Львівської міськради з питань культури Наталія Бунда отримала підозру у зловживанні службовим становищем. Йдеться про ймовірну розтрату бюджетних грошей під час під час створення "Порталу мешканця Львова". Приблизна сума збитків становить 400 тис. грн. Першим про підозру у середу, 30 жовтня, повідомив сайт Lviv.media.
Наталія Бунда прокоментувала новини про висунуті підозри. Вона зазначила, що незалежна експертиза провела аналіз закупівлі і підтвердила, що оплачена сума відповідає обсягу виконаних робіт.
"Я все своє життя присвятила культурі, але наразі опинилася під підозрою в справі про електронні сервіси. Я не згодна з висунутими обвинуваченнями і планую довести свою правоту в суді. Усі, хто мене знає, усвідомлюють мої принципи. У 2020 році, коли я очолювала департамент розвитку, під моїм керівництвом було управління ІТ, яке ініціювало створення 'Порталу мешканця'. Слідство вважає, що між сплаченою сумою та виконаною роботою існує невідповідність. Проте у нас є незалежна експертиза, яка підтверджує протилежне. Я відстоюватиму свої права в межах закону", - зазначила Наталія Бунда, додавши, що не буде коментувати ситуацію, поки триває розслідування.
Слід зазначити, що 19 червня 2020 року департамент розвитку Львівської міської ради уклав угоду з ТОВ "Епам рішення" на створення "Порталу мешканця Львова". Загальна вартість контракту склала 1,4 мільйона гривень. Підрядник повинен був завершити реалізацію проєкту до кінця 2020 року. У рамках угоди передбачалося розроблення як користувацької, так і адміністративної частин порталу, а також проведення тестування сервісу. Звіт про виконання даної угоди був опублікований на платформі Prozorro 4 січня 2021 року.
Згідно з аналітичною системою YouControl, київське ТОВ "Епам рішення" працює з 2012 року й спеціалізується на комп'ютерному програмуванні. Її директором є Тарас Радзіловський. Власником компанії є ТОВ "Епам системс лімітед", яке зареєстроване на Кіпрі.
На сайті ЛМР йдеться, що "Портал мешканця Львова" - це сервіс, з допомогою якого львів'яни можуть отримувати адмінпослуги онлайн. Проєкт презентували 12 січня 2022 року.
У пресслужбі Львівської міської ради повідомили ZAXID.NET, що "Портал мешканця" функціонує без збоїв. Цей сервіс дозволяє користувачам подавати запити і звернення в електронному вигляді, замовляти адміністративні послуги, а також здійснювати оплату за послуги, податки та штрафи. Зокрема, для мешканців Львова доступні такі послуги, як зовнішня реклама, благоустрій, торгівля, транспорт, містобудування та архівні послуги. Наразі у системі можна оформити більше 30 адміністративних та публічних послуг. Загалом на порталі зареєстровано понад 17 тисяч користувачів.
На ресурсі NGL.media було зазначено, що в перший день функціонування деякі послуги сайту не працювали, а інші – мали проблеми з функціонуванням. Менеджер компанії "Епам рішення", Євген Мороз, пояснив ці збої в роботі платформи тим, що Львівська міська рада вносила зміни під час реалізації проекту.
У судовому реєстрі можна знайти ухвали Личаківського райсуду Львова, які стосуються розслідування про "Портал мешканця Львова". Поліція розпочала розслідування 15 липня 2022 року. За інформацією Lviv.media, слідчі встановили, що розроблений проєкт не відповідає технічним вимогам.
Зазначимо, що 37-річна Наталія Бунда працює у Львівській міській раді з 2017 року. Вона займала посаду директора департаменту розвитку. З 2020 року виконувала обов'язки начальниці управління культури. У березні 2022 року Наталія почала виконувати функції начальниці управління культури в межах департаменту розвитку. З квітня 2024 року вона стала уповноваженою ЛМР у сфері культури.