Більше 100 спеціалізацій. В Україні стартує впровадження цифрових ваучерів для фінансування освіти — хто може скористатися та на які можливості розраховувати.
Ваучери на оплату навчання нової професії від Державної служби зайнятості будуть повністю цифровізовані та доступні через портал Дія.
Цю інформацію озвучила міністерка економіки Юлія Свириденко, підкресливши, що це полегшить процедуру перенавчання та підвищення кваліфікації для ветеранів, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, а також для громадян старше 45 років.
Держава запропонує можливість отримати ваучер на 30 000 грн для освоєння нової професії або підвищення кваліфікації. Цю послугу можна буде отримати в повністю онлайн-форматі.
У 2023 році було видано 18 025 ваучерів на навчання. З тих, хто пройшов навчання, 45% знайшли роботу за новою спеціальністю.
"Завдяки цифровізації ми плануємо вдвічі збільшити кількість виданих ваучерів, як і кількість працевлаштованих осіб у 2025 році", -- заявила Свириденко.
З цифровими ваучерами більше не потрібно буде заповнювати паперові документи або відвідувати територіальне відділення служби зайнятості. Заявку можна буде подати онлайн через портал Дія. Після введення необхідної інформації система автоматично перевірить дані та запропонує варіанти навчальних програм.
Ваучер у вигляді електронної картки із сумою 30 000 грн буде доступний для оплати навчання. Громадянин зможе обрати навчальний заклад із запропонованого переліку та оплатити навчання.
На поточному етапі стандартний ваучер надає можливість навчатися за 124 різними професіями та спеціальностями в таких галузях, як ІТ-технології, будівництво, транспорт, освіта, медицина, сільське господарство та соціальне обслуговування.
Кожна особа має можливість самостійно визначити свою професію, вибрати навчальний заклад в Україні та формат навчання, будь то денна, заочна чи дистанційна форма.
Освіта реалізується в професійних (професійно-технічних) навчальних закладах, вищих навчальних закладах фахового рівня, а також в університетах, підприємствах, установах і організаціях, які мають відповідну ліцензію на проведення освітньої діяльності.
Станом на сьогодні максимальна сума ваучера становить 30 280 грн. У разі, якщо вартість навчання перевищує цю суму, додаткову різницю має покрити або роботодавець, або сама особа.
Ваучер можуть отримати певні групи громадян, які мають професійно-технічну або вищу освіту, не перебувають на обліку в службі зайнятості як безробітні та не проходили навчання за рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття протягом останніх трьох років.
Згідно з попередніми новинами, випускники професійних і вищих навчальних закладів, які належать до соціально вразливих груп населення, мають можливість отримати фінансовий ваучер для безкоштовного навчання на наступному освітньому рівні.
Випускники професійних та передвищих навчальних закладів, які належать до соціально вразливих груп населення (учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю), мають можливість безкоштовно отримати освіту на наступному рівні за допомогою ваучера. Це стосується однієї з 124 професій чи спеціальностей, які затверджені Міністерством економіки України.
Ключові вимоги для отримання ваучера:
Максимальна сума ваучера не повинна перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на теперішній момент становить 30 280 гривень. У випадку, якщо вартість навчання перевищує цю суму, громадянин або його роботодавець зобов'язані покрити різницю.