"Ощадбанк" виділить 190 мільйонів гривень для придбання акумуляторів. Умови тендеру були сформульовані таким чином, що вони підходять лише для певного виробника.


21 серпня Державний "Ощадбанк" уклав угоду з філією "ЕТГ Сервіс Солюшнс" ТОВ "Енерджі Трейд Груп" на постачання акумуляторних батарей та інверторів. Загальна вартість контракту становить 188,66 мільйона гривень.

Про це пишуть Наші гроші із посиланням на дані у системі Prozorro.

Згідно з умовами угоди, до кінця року в банківські відділення по всій Україні планується доставити 450 комплектів, які включатимуть акумуляторну батарею Revention PowerCube Enterprise з номінальною ємністю 14,4 кВт-год (виготовлену іншою філією "ЕТГ Сторедж Солюшнс" ТОВ "Енерджі Трейд Груп") та гібридний інвертор DEYE SUN-6K-SG05LP1-EU з максимальною потужністю 6 600 Вт (виробництво китайської компанії Ningbo Deye Inverter Technology Co., Ltd.).

Очікуваний термін служби батареї для підлогового монтажу варіюється від 10 до 15 років. Вартість одного комплекту складає 419 тисяч гривень.

На сайті бренду Revention таких батарей немає. Там вказані лише батареї PowerCube максимальної ємності 12,4 кВт-год і PowerCube Max на 11,8 кВт-год без зазначення ціни. В інтернет-магазинах найбільшу з доступних у вільному продажі батарею PowerCube продають по 249-275 тис. грн, а PowerCube Max - по 239-240 тис. грн.

Інвертори DEYE SUN-6K-SG05LP1-EU на офіційному сайті бренду доступні за ціною 66 тисяч гривень за попереднім замовленням. У той же час, в інших онлайн-магазинах ціни коливаються значно: від 55 тисяч гривень у магазині Sheriff Engineering Systems до 218 тисяч гривень у магазині "Безпека".

Філія компанії "Енерджі Трейд Груп" отримала це замовлення без конкуренції, бо на спрощену закупівлю більше ніхто не прийшов.

У тендерній документації чітко зазначалися конкретні моделі батарей та інверторів. Через це анонімні компанії не раз зверталися з питанням, чи планує замовник розглянути альтернативні варіанти. Проте "Ощадбанк" на ці запити відповідав, що "участь учасника з пропозицією, яка включає еквівалент товару, не передбачена".

Оскаржити вимоги оголошення про спрощену закупівлю в Антимонопольному комітеті неможливо, так само як і будь-які рішення замовника в процесі її реалізації. Ця процедура була розроблена в умовах воєнного часу з метою запобігання можливим спорам, що можуть затримувати тендерний процес.

Філією "ЕТГ Сервіс Солюшнс", розташованою в місті Жовті Води на Дніпропетровщині, керує Ярослав Гошко. Основна компанія "Енерджі Трейд Груп", що знаходиться в Києві, є власністю британського підприємства ETG Group Ltd. Бенефіціарами цієї компанії є Олексій Бондаренко з Боярки на Київщині та Володимир Шведкий з Одеси. Керівництво "Енерджі Трейд Груп" здійснює Євген Франчик.

Компанія "Енерджі Трейд Груп", спільно з братом колишнього заступника директора ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" Русланом Журилом, Миколою, заснувала кілька підприємств під брендом "ЕТГ Солар", кожне з яких має свій унікальний номер. У 2019 році Микола Журило вирішив вийти зі складу засновників цих компаній.

Загалом із 2016 року "Енерджі Трейд Груп" отримала підрядів на загальну суму 5,05 млрд грн, переважно за постачання газу та енергії.

Related posts