Український офіцер ППО розповів про особливості своєї служби - Techno bigmir)net
Зображення для ілюстрації / Фото: Getty Images
Підполковник Артем Шарков, герой України та зенітник, розповів про особливості своєї служби. Найяскравіше в його пам'яті закарбувався день 29 грудня 2022 року, коли він відзначав свій день народження. Напередодні бійці отримали інформацію про присутність у повітрі стратегічної та тактичної авіації окупантів, повідомляє Ліга.
Ознайомтесь також: Вибух із феєрверками і пожежею: ЗСУ перетворили на попіл ППО РФ.
Згідно з його словами, спочатку нашим військовим не вдавалося вразити швидку ціль. Це було зумовлено тактико-технічними характеристиками комплексу, зокрема, відсутністю власної розвідувальної станції. Вартові неба довго проводили тренування, розраховували і зрештою дійшли висновку, що спроби варто продовжувати.
"Коли на нас летіла група "Калібрів", ми вже знали, в якому напрямку розгорнути станцію наведення. З цієї групи ракет три збили за дуже короткий проміжок часу. Десь до чотирьох хвилин. Одна з ракет ішла або просто на нас, або над нами, - ми збили її на дальності 7-8 кілометрів. І вибух чули, і наша камера це все зафіксувала. Після цього бою ми повірили в себе. Почали збивати "Калібри", які летіли з підводних човнів. З одного підводного човна росіяни випускають чотири крилаті ракети. Ми завжди встигали збити одну, решту знищували наші сусіди", - каже герой.
"Калібри" летять над морем майже над самою поверхнею. Часто пуски здійснюються під час шторму, щоб хвилі служили відбивною поверхнею. Це робиться, щоб ускладнити роботу українських радарів.
Щодо ракет Х-101, то їх майже завжди супроводжують постановники перешкод. Це призводить до того, що на екранах захисників утворюється суцільна "засвітка", що не дозволяє побачити ціль. Різноманітні методи наведення і налаштування техніки допомагають досягти успіху в збитті. Командир бригади отримує доповідь про ціль і дає команду на знищення, коли ціль входить у зону ураження. Офіцер наведення повідомляє, що ціль у зоні, знімається запобіжник і натискається кнопка пуску.
Ця мить - натискання кнопки старту - допомагає фізично вгамувати гнів. Натискаєш. Відчуваєш, як імпульс передається через техніку до ракети. Чуєш звук і усвідомлюєш, що ракета вже на шляху до ворожої цілі. Спостерігаєш по телевізійному прицілу віддалений спалах. Швидкість і висота цілі змінюються, йдуть до нуля. Потім вона зникає з радарів. Все це відбувається за лічені секунди", - підсумовує Артем Шарков.
Нагадаємо, що раніше ми повідомляли про те, як генерал-лейтенант розкрив вплив F-16 на хід війни.
Ознайомтеся також: Путін висловив попередження США та Німеччині через ракети Tomahawk і системи ППО SM-6
Підпишись на наш Telegram-канал, якщо хочеш першим дізнаватися головні новини.