"Забезпечити обмеження буде складно": у Верховній Раді пояснили, яким чином планують регулювати діяльність Telegram.


Депутати й співробітники апарату мають можливість обмінюватися листами та слідкувати за каналами.

Нещодавно Національний координаційний центр кібербезпеки запровадив нові обмеження на використання месенджера "Telegram". Ці правила стосуються всіх співробітників апарату Верховної Ради України, включаючи народних депутатів, їхніх асистентів, а також працівників секретаріатів та інших підрозділів.

Про це в коментарі виданню "Телеграф" розповів народний депутат України Ярослав Юрчишин. За його словами, обмеження стосується всіх, хто користується службовою мережею.

"Ці обмеження стосуються всіх співробітників апарату Верховної Ради України, оскільки планується введення блокувань Telegram у мережі, якою користуються народні депутати, їхні асистенти, а також працівники секретаріатів тощо", -- зазначив народний депутат.

Одночасно, відповідаючи на запитання про те, які реальні небезпеки чекають на тих, хто продовжить користуватися цим месенджером, Юрчишин зазначив, що обійти заборону з службових пристроїв або через мережу Ради буде досить складно.

"Опублікований документ є технічним бар'єром, який буде важко подолати. Як саме це функціонуватиме в реальності, ми дізнаємося згодом," – зазначив депутат, наголосивши, що це зовсім не вплине на використання месенджера на особистих пристроях співробітників.

"Отже, члени парламенту та співробітники апарату мають можливість спілкуватися та слідкувати за каналами, проте не повинні використовувати для цього офіційні пристрої та підключення до інтернету через державні мережі", - зазначив депутат.

Згідно з висловлюваннями Юрчишина, оприлюднення документів, які викликають громадський інтерес, не суперечить встановленим обмеженням. Що ж до його останніх публікацій, то, як він зазначає, вони були зроблені з його особистого пристрою та через підключення до домашньої мережі інтернет.

"Інформування громадян про суспільно важливі справи які не є службовою таємницею -- один з обов'язків парламентаря, тому я й розмістив цю інформацію", -- підкреслив нардеп.

Що стосується офіційних каналів державних службовців, парламентарів та інших представників влади в Telegram, Юрчишин вважає, що їх варто поступово переводити на альтернативні месенджери. За словами народного депутата, його особистий канал у Telegram виник виключно через спроби створення фальшивої копії.

Після серії бесід із представниками СБУ та ГУР, я не рекомендую використовувати Telegram. Я сам залишаюсь у цій платформі лише для того, щоб не дати зловмисникам можливість створити фальшивий канал під ім'ям "Ярослав Юрчишин" та поширювати дезінформацію від мого імені. Такі спроби вже мали місце. Тому мій канал продовжить функціонувати. Загалом, я настійно закликаю всіх переходити на інші месенджери з огляду на питання інформаційної безпеки. Наприклад, WhatsApp або Signal, — підкреслив народний депутат.

Нагадаємо, що раніше "Телеграф" інформував про заяву нового міністра культури щодо можливого блокування Telegram. Зазначається, що підхід буде "комплексним".

Related posts