Новий американський проєкт: надзвичайно потужні лазери відкриють можливість безкінечного виробництва енергії (фото)
Головною темою даного дослідження виступатиме лазерний термоядерний синтез. Якщо цей проект завершиться успіхом, лазерна термоядерна енергія зможе забезпечити надійне виробництво практично безмежної, стабільної та безвуглецевої енергії.
У США незабаром розпочнеться будівництво нового дослідницького комплексу, розташованого на території кампусу Foothills Університету штату Колорадо. Про це йдеться на офіційному сайті навчального закладу.
Повідомляється, що будівля називатиметься Advanced Technology Lasers for Applications and Science (ATLAS) Facility. Після завершення будівництва на об'єкті буде встановлено модернізовану версію наявного надпотужного лазера, розробленого в CSU, у поєднанні з двома новими лазерами, наданими Marvel Fusion.
Основною темою досліджень в ATLAS Facility стане лазерний термоядерний синтез. У разі успіху лазерна термоядерна технологія обіцяє безпечно генерувати практично необмежену, стійку, безвуглецеву енергію.
Новий комплекс планується збудувати в безпосередній близькості від існуючих об'єктів, що спеціалізуються на лазерних дослідженнях. Його відкриття відбудеться в середині 2026 року і стане підсумком 40-річних наукових напрацювань у сфері лазерних технологій.
Окрім досліджень у галузі термоядерного синтезу та основних наукових дисциплін, ATLAS Facility також займатиметься медичними застосуваннями, зокрема використанням лазерів для точного надання енергії на певні ділянки з метою лікування пухлин. Інші можливі напрямки досліджень на цьому об'єкті включають літографію мікрочипів та їх проектування, а також детальну рентгенівську візуалізацію швидко рухомих об'єктів, таких як турбіни літакових двигунів під час роботи.
"Протягом багатьох років ми займаємо провідні позиції в галузі лазерних досліджень, а наш факультет активно розвиває ключові технології. У новому об'єкті буде розташований один з найпотужніших лазерів у світі, що дозволить CSU стати центром для досліджень лазерного термоядерного синтезу", - зазначила ректорка Університету штату Колорадо Емі Парсон.
Зазначимо, що компанія Quaise Energy пропонує інноваційний підхід до використання геотермальної енергії, застосовуючи міліметровий лазер для буріння в надрах нашої планети.
Повідомляється, що у Франції вперше застосували лазерну технологію для зв'язку між низькоорбітальним наносупутником Unseenlabs та комерційною наземною станцією.