Рахункова палата повідомила, що Міністерство культури витратило більше 500 мільйонів гривень неефективно та без належної системи.


Міністерство культури та інформаційної політики України не забезпечило повною мірою формування та реалізацію державної політики у межах своїх повноважень.

Зокрема, 521,8 мільйона гривень державних коштів, призначених для управлінських заходів у цій області, було витрачено без належної системності та ефективності, зазначила Рахункова палата в результатах аудиту роботи міністерства за період 2020-2023 років.

Аудитори виявили, що Міністерство не змогло в повній мірі здійснити формування та впровадження державної політики в галузі культури та інформаційної політики, а також не виконало завдання, визначені відповідною бюджетною програмою, яка передбачала:

Зокрема, було створено лише 31% нормативних актів, які заплановані в рамках пріоритетних дій уряду та робочого плану Міністерства на 2023 рік. Також залишилася нерозробленою Стратегія розвитку культури та план дій для її реалізації, а також не були затверджені окремі нормативні документи, що окреслюють перспективи та пріоритети розвитку в сфері інформаційної безпеки України.

Крім того, в період 2020-2022 років керівництво Міністерства культури не забезпечило безперервність у процесах планування, моніторингу та звітування стосовно виконання своїх завдань. Звіти про реалізацію планів за ці роки не отримали затвердження від Міністра, що вказує на загально низький рівень управлінської ефективності, як зазначає Рахункова палата. Також відзначається, що міністерство не розробило ефективну систему для моніторингу кількісних і якісних змін у галузі культури та інформаційної політики.

При цьому структурні підрозділи Мінкультури виконали лише 40% заходів з реалізації державної політики у сфері культури та інформаційної політики, передбачених планом роботи Міністерства на 2023 рік та планами пріоритетних дій уряду на 2020 та 2021 роки.

Окрім того, Мінкультури не забезпечило обґрунтоване планування своїх видатків та не ухвалювало своєчасно рішення щодо коригування обсягу бюджетних призначень, затверджених за бюджетними програмами Мінкультури. Через це залишилися невикористаними 1,3 млрд грн.

Аудит виявив, що профільні підрозділи, відповідальні за розробку та впровадження політики, були укомплектовані лише на 25-60%. При цьому недостатня кваліфікація фахівців у сфері реформ стала однією з причин, чому реалізація заходів зі створення державної політики здійснювалася лише на 31%.

"У зв'язку з цими обставинами, на виплату надбавки за виконання особливо важливих завдань фахівцям з реформ та їх нарахування було витрачено 58,4 млн грн без належного результату", - повідомляє Рахункова палата.

Крім того, Мінкультури не здійснює аналіз та не забезпечує контроль за ефективністю управління об'єктами державної власності, внаслідок чого існує розбіжність між даними фінансової звітності Міністерства та інформацією, що подається до Фонду державного майна України загальною сумою 9,8 млрд грн, встановили аудитори.

Related posts