Міністерство фінансів США оголосило нове правило, яке накладає обмеження на інвестиції американських компаній у китайські технології.


Як передає Укрінформ, про це повідомляє AP.

Окрім заборони на інвестиції в критично важливі технологічні галузі Китаю, нове правило зобов'язує американських громадян та підприємства в США інформувати уряд про угоди, пов'язані з "технологіями та продуктами, які можуть становити загрозу національній безпеці Сполучених Штатів".

"Інвестиції США... не повинні використовуватися для допомоги країнам, що викликають занепокоєння, у розвитку їхнього військового, розвідувального та кібернетичного потенціалу", - заявив помічник міністра фінансів США з інвестиційної безпеки Пол Розен, додавши, що інвестиції можуть означати більше, ніж просто гроші: вони можуть принести "нематеріальну вигоду".

Порушників правил можуть оштрафувати на $368,136 або подвійну вартість забороненої транзакції, залежно від того, яка сума буде більшою. Для контролю за новим правилом міністерство фінансів планує створити спеціальне управління.

Представник міністерства закордонних справ Лінь Цзянь повідомив, що китайський уряд висловив свій протест проти дій США, які були здійснені нещодавно. "Китай вкрай незадоволений і категорично заперечує проти введення Сполученими Штатами обмежень на інвестиції в нашу країну", - зазначив він під час щоденної пресконференції в Пекіні.

Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, у серпні минулого року президент США Джо Байден ухвалив указ, що обмежує інвестиції Сполучених Штатів у виробництво певних технологій і товарів, які мають відношення до національної безпеки, в Китаї.

Указ уповноважує міністра фінансів США "регулювати американські інвестиції у країни, що викликають занепокоєння", а також в організації, які займаються діяльністю, пов'язаною з чутливими технологіями, критичними для нацбезпеки. Йдеться передусім про сектори напівпровідників та мікроелектроніки, квантових інформаційних технологій та штучного інтелекту.

Президент Сполучених Штатів Америки вказав на Китайську Народну Республіку, разом зі Спеціальними адміністративними районами Гонконг та Макао, як на країну, що викликає занепокоєння.

Related posts