Згідно з інформацією Міноборони, в рамках ІТ-коаліції вдалося зібрати близько 160 мільйонів євро для підтримки України.


З часу свого заснування у вересні 2023 року ІТ-коаліція змогла зібрати 157 мільйонів євро для підтримки України.

Цю інформацію озвучили в Міністерстві оборони України, повідомляє Цензор.НЕТ.

Згідно з інформацією, загальна сума внесків становить 70 мільйонів, серед яких є оголошений внесок Нідерландів у розмірі 10 мільйонів, а також 87 мільйонів, які надає Німеччина у формі ліцензій SAP. В результаті Україна отримала обладнання та програмне забезпечення на суму 99 мільйонів.

Згідно з повідомленнями, в Амстердамі відбулося чергове засідання ІТ-коаліції, попереднє з яких відбулося в липні. Відтоді Міністерство оборони та Збройні сили України отримали нові поставки від таких країн, як Канада, Німеччина, Італія, Литва, Нідерланди та Велика Британія. Закупівлю обладнання та ліцензій було організовано централізовано через Агенцію НАТО з підтримки та постачання завдяки внескам Данії та Люксембургу.

"Кібербезпека є одним з ключових напрямків нашої роботи. Поставки в межах ІТ-коаліції посилять цей напрям, адже росіяни продовжують атакувати нашу кіберінфраструктуру. Також ці поставки допоможуть масштабувати проєкти Центру інновацій і сприятимуть подальшому впровадженню системи SAP у Збройних силах України", - зазначила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Крім того, в ході засідання учасники коаліції розглянули питання впровадження дорожньої карти, проведення закупівель, а також потреби Міністерства оборони та Збройних сил України в розвитку ІТ-інфраструктури.

Як наголосила заступниця міністра оборони Естонії Туулі Дунетон, окрім пошуку фінансування до кінця 2024 року, ІТ-коаліція зосередила свою увагу на прискоренні закупівель та поставок в Україну.

"Наше завдання - розмістити якомога більше технічних засобів, щоб максимально використати ті можливості, які технології можуть забезпечити на полі бою," - зазначила вона.

Інформаційний документ

ІТ-коаліція, очолювана Естонією та Люксембургом, є однією з восьми коаліцій, що функціонують у рамках Контактної групи з оборонних питань України. Основною метою цієї коаліції є підтримка Міністерства оборони та Збройних сил України в галузях інформаційних технологій, комунікацій та кібербезпеки.

На даний момент до складу Коаліції входять 14 партнерських держав разом з Україною. Фінляндія та Іспанія приєдналися до Коаліції в вересні. В найближчому майбутньому очікується, що до неї приєднаються ще кілька країн.

Related posts