Майбутнє належить біотехнологіям: Biopharma створила новітній БіоКлас для молодих дослідників.
Фармацевтична компанія "Біофарма" продовжує активно підтримувати інноваційні освітні ініціативи в Україні, спрямовані на просування сучасних біотехнологій. Нещодавно, під керівництвом президента Костянтина Єфименка, компанія відкрила БіоКлас в Українському фізико-математичному ліцеї при КНУ імені Тараса Шевченка. Цей проєкт надає обдарованим учням можливість вдосконалювати свої навички у сфері біотехнологій.
БіоКлас, оснащений надсучасним обладнанням, повністю відповідає європейським стандартам, надаючи можливість не лише отримувати теоретичні знання, але й застосувати їх на практиці. На думку президента "Біофарма" Костянтина Єфименка, нашу країну може врятувати саме розвиток ринку біотехнологій, в якій ключову роль відіграють талановиті, цілеспрямовані науковці.
Сучасні технології та новаторські методи навчання.
БіоКлас розрахований на виконання практичних занять 12 учнями.
"Клас забезпечений 12 індивідуальними бінокулярними мікроскопами Carl Zeiss Primo Star 3 і трьома стереомікроскопами. Крім того, ми плануємо доповнити оснащення класу блоком біохімічного та мікробіологічного обладнання, до якого увійдуть високошвидкісна центрифуга, спектрофотометр, термостат, термошейкер, водяна баня, а також системи вертикального і горизонтального електрофорезу. Учні також матимуть доступ до аналітичних ваг і магнітної мішалки з підігрівом, що дасть можливість проводити дослідження у сфері біотехнології. Вони зможуть вивчати живий мікроскопічний світ, навчаться виділенню мікроорганізмів, їх культивації та біохімічній ідентифікації. Також у класі представлені різноманітні муляжі для вивчення анатомії людини," - зазначила керівниця проєкту "Біошкола" Надія Осипчук.
У класі встановлена інтерактивна панель від компанії Intboard, що дає можливість відтворювати різноманітні відеоматеріали, створювати малюнки та презентувати проекти та ідеї учнів.
Біотехнологічні стартапи в майбутньому можуть стати більш впливовими, ніж ІТ-сектор, - вважає президент фармацевтичної компанії "Біофарма" Костянтин Єфименко.
"На мою думку, єдиним порятунком для України в теперішніх умовах може стати бізнес. Все залежить від нас!" - такими словами звернувся пан Єфименко до учнів під час урочистої церемонії відкриття БіоКласу в Українському фізико-математичному ліцеї імені Тараса Шевченка при КНУ.
"У 2022 році світовий валовий внутрішній продукт досягнув позначки у 100 трильйонів 564 мільярди доларів, з яких 2,8 трильйона припадали на біотехнологічну сферу. Я абсолютно впевнений у майбутньому біотехнологій. Ми створили потужну компанію в Білій Церкві, і в цьому році наш дохід складе 150 мільйонів доларів, а в наступному – 200 мільйонів доларів. Ми плануємо досягти проектної потужності у 250 мільйонів доларів до 2027 року", - підкреслив Єфименко.
Пан Єфименко також підкреслив, що ринок біотехнологій за 10 років виросте в 2 рази. Якщо ВВП планети виросте на 25%, то біотехнології виростуть в 2 рази, і в 2032 році складуть 6 трлн дол.
"Можливо, більшість з вас мріють працювати в IT-компаніях, таких як Google, Facebook або Twitter. Але я хочу вам сказати, що нині стрімко набирає оберти інша галузь, яка по розміру скоро буде така ж, як і сфера IT, а з часом навіть більша, - і це, безумовно, біотехнології, - додав Єфименко, зазначивши, що сьогодні найвищий інтелект планети зосереджується саме в цих галузях - Массачусетський інститут, Стенфорд, і Гарвард.
Говорячи про новостворений БіоКлас, Костянтин Олексійович підкреслив важливість таких майданчиків, де можна робити досліди, заглиблюючись у біологію й хімію:
"Ми хочемо, щоб таких майданчиків було якомога більше! Вам бажаю отримати гарну освіту й ризикнути створити свої компанії. Я хочу, щоб ви були багатими й успішними, а ми готові завжди підтримати вас у ваших починаннях", - відзначив Єфименко.
Людство покладає надії на біотехнології, - зазначає проректор з науково-педагогічних питань КНУ імені Тараса Шевченка Тарас Анатолійович Компанець.
Звертаючись до студентів УФМЛ, проректор з науково-педагогічної діяльності Тарас Анатолійович Компанець підкреслив, наскільки цінним є шанс навчатися на високотехнологічному та сучасному обладнанні.
"Ви не можете напевно знати, чим займатиметеся в майбутньому! Зараз у вас є шанс навчатися в унікальному БіоКласі, якого в Україні ще не існує. Якщо у вас є бажання щось робити — дійте! Маєте якісь ідеї? Спробуйте втілити їх у життя — не чекайте, що це станеться колись у майбутньому. Якщо ідея вже з'явилася, подумайте, які кроки потрібно зробити для її реалізації," - наголосив пан Компанець.
Тарас Анатолійович також згадав про бум на фондовій біржі в США в 1981 році, який був пов'язаний із розвитком генетичної інженерії. Акції невеличкої компанії GN Tech за півгодини до початку торгів зросли в три з половиною рази.
"Ті, хто інвестував у цю компанію, всього за один день стали мільйонерами, внісши всього 50 доларів. Це яскраво демонструє, як людство відкрилося для біотехнологій", - підкреслив проректор.
Схожі освітні ініціативи, які регулярно реалізує компанія "Біофарма" в Україні, відкривають перед учнями можливості працювати з новітнім обладнанням, вдосконалювати наукові компетенції та закладати основи для успішної професійної діяльності в галузі біотехнологій.