"Квітковий натюрморт, виконаний у стилі артквілт, стане чудовим доповненням до будь-якого інтер'єру," — зазначила художниця Нана Баркалая.


Нана Баркалая ділиться своїм баченням: "Створити вишукану квіткову композицію для мене є значно складнішим завданням, ніж, скажімо, вигадати фантастичний пейзаж з будинками. Я рідко обираю для букета кожну квітку окремо. Найважливіше, щоб усі шматочки тканини поєднувались так, щоб гармонійно доповнювали один одного, створюючи акценти в композиції. Я використовую клаптики різних текстур, кольорів і розмірів, зшиваючи їх як вручну, так і на швейній машинці. Таким чином, я створюю квілт-колаж. Наприклад, моя робота "Блакитний натюрморт" (зображена на фото у заголовку) передає глибокий кобальтовий відтінок — колір літнього нічного неба, коли ясний день переходить у безхмарну ніч, що зазирає у вікна будинків. Цей відтінок надає натюрморту загадкової аури."

Чарівність! Вражаюча палітра відтінків...

-- Літні кольори -- це відтінки життя та надії. А ось "Натюрморт у бузкових відтінках". У цьому творі відчувається атмосфера сутінків, коли хочеться загорнутися в м'яку ковдру, влаштуватися в улюбленому кріслі, налити келих зі своїм улюбленим напоєм і поринути у світ книги або насолодитися музикою, що відповідає настрою. Це відчуття затишного вечора на дачі або на балконі, в оточенні букета чорниць у вазі і запашних смородинових пирогів.

Або варення з ожини, що викликає спогади про літні прогулянки серед лісових пейзажів...

-- У кожної людини свої асоціації. Всі ми відчуваємо світ по-своєму. Натюрморт "Літо в будинку" принесе шматочок літньої атмосфери в дім будь-який день, у будь-яку погоду.

-- Які тканини використовуєте у творчості?

-- Бавовну, сатин, батист, шовк, атлас, шифон, мереживо, тонку вовну, креп... Ефект залежить не тільки від матеріалу, а саме від поєднання, колірної гами. У цілому для квілт-колажів підходять будь-які тканини, проте я уникаю застосовувати занадто товсті та стрейчеві. Шовк та атлас створюють ніжний блиск. Але дуже важливо їх використовувати у невеликій кількості та правильно розмістити.

-- Де берете тканини? Адже їх вам потрібно чимало -- до того ж різноманітних.

Я займаюся покупками та активно досліджую різноманітні магазини і веб-сайти в пошуках оригінальних речей. Крім того, мені подобається використовувати тканини, які вже мали своє життя. Іноді мене радують подарунками мої шанувальники, приносячи чудові матеріали для моїх проектів.

Які характерні риси процесу створення картин у стилі артквілт? І в чому полягає різниця між артквілтом і печворком?

-- На відміну від печворку роботи в артквілті багатошарові, об'ємні, рельєфні. В печворку переважають геометричні форми, а в артквілті вони різноманітні. І в артквілті, і в печворку дуже важливо, щоб клаптики тканин виглядали акуратно та міцно тримались.

Чи займаєтеся ви виготовленням вигаданих квітів?

Усі мої роботи мають схожість. Я не прагну повторювати те, що створила природа. Моя мета — передати емоції та відтінки. Щоб створити щось прекрасне, я іноді комбіную шматки матеріалів, які, здається, не можуть гармоніювати між собою.

Нещодавно переглядала стрічку, присвячену Будинку моди Діора. У фільмі йшлося про унікальні тканини з квітковими мотивами. Це не були звичайні принти; тканина створювалася з різних ниток, формуючи справжні квіти. Це була справжня мистецька майстерність! Крістіан Діор мав особливу пристрасть до квітів, яку йому прищепила мама ще в дитинстві.

-- Звісно, це дуже гарно! Можливо, мова йшла про парчу з витканим візерунком. Ця тканина вважалась особливою з давніх-давен...

-- Нано, що вас надихає у творчості?

Природа вражає своєю красою у всіх своїх формах. Рослини, ліси, простори – кожен з цих елементів є бездонним джерелом для натхнення.

-- Як краще вписати квітковий натюрморт в інтер'єр? Адже це задача не з простих, як іноді здається на перший погляд...

Щоб картина гармонійно виглядала у вашому домі, важливо, щоб кольорова палітра витвору мистецтва та інтер'єру поєднувалася. Квітковий натюрморт легко впишеться в будь-яке оформлення. Пейзажі, в свою чергу, чудово доповнять середземноморський стиль, а також кантрі чи прованс. Абстрактні роботи ідеально підходять для мінімалістичного дизайну. Звісно, умовний натюрморт з польовими квітами може виглядати недоречно у футуристичному інтер'єрі. Проте еклектика завжди залишається в моді. А текстильні крафтові вироби особливо вражають тим, що створюють атмосферу затишку і комфорту.

Дійсно.

-- Часто у мене замовляють по дві роботи, схожі за стилем, щоб одразу подати їх як диптих. Знову ж таки, все залежить від особливостей простору, у якому вони будуть розміщені. Зараз набирає популярності напрямок, опозиційний мінімалізму, -- максималізм. Його прихильники використовують багато декору, часто розвішують картини й розміщують декоративні предмети у "галерейному" стилі. Це стиль -- коли багато картин на одній стіні і хочеться все роздивлятися. А іноді поціновувачі мистецтва замовляють одну велику картину, щоб зробити її у помешканні центром уваги.

Чому, на вашу думку, квіткова тематика так широко розповсюджена в Україні сьогодні? Рослини культивують, зображують, виготовляють із кераміки...

Пригадайте творчість видатної української мисткині Катерини Білокур, яка через квіткові композиції виражала безліч слів, почуттів і значень. Квіти є суттєвим елементом українського орнаменту та культури. Не випадково кажуть, що "дівчина гарна, як квітка". Квіти символізують велич і красу Всесвіту. Україна — це країна, що буйно квітне, і важко уявити її без цього прекрасного елемента природи.

В яких державах є шанувальники ваших творів?

Нещодавно я завершила великий індивідуальний проект, який планую відправити до Лондона. Великобританія та Сполучені Штати займають провідні позиції в сфері онлайн-торгівлі. Окрім того, мої роботи користуються популярністю також в Австрії, Німеччині, Канаді, США, Великобританії, Ізраїлі, Кіпрі, Словенії, Ірландії, а звісно, і в Україні.

Раніше у інтерв'ю "ФАКТАМ" вінницька майстриня Катерина Бойко розповіла про створену нею колекцію текстильних ляльок, які вражають вишуканістю та красою.

Читайте також: "Мої кольє з колажами мають поціновувачів у різних куточках світу", -- дизайнерка прикрас Оксана Гольська

Зображення з колекції Нани Баркалая.

Related posts