Кремль планує посилити репресивні заходи: аналітики ISW розкрили деталі угоди між Росією та КНДР та пояснили, який "послання" надіслав Путін.
Північна Корея та Росія підписали 30 жовтня угоду про співпрацю у сфері цифрових комунікацій. Ймовірно, це останнє досягнення партнерства країн, спрямоване на розширення інструментів цифрового авторитаризму Кремля для посилення внутрішніх репресій.
На цьому тлі російський диктатор Володимир Путін продовжує повідомляти, що не зацікавлений у переговорному припиненні вогню проти України та прихильний до досягнення своєї мети - знищення української державності. Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).
Посилення репресій у РФ
30 жовтня Міністерство інформаційних технологій Північної Кореї та Міністерство цифрового розвитку, зв'язку і масових комунікацій Російської Федерації уклали угоду про співпрацю, що охоплює сфери зв'язку, інформаційних технологій та цифрового прогресу.
У липні 2024 року між Москвою та Пхеньяном було підписано угоду про співпрацю між генеральними прокуратурами обох країн. Після цього генеральний прокурор Росії Ігор Краснов висловив інтерес до вивчення судової практики Північної Кореї, зокрема в галузі зв'язку та інформаційних технологій.
Раніше ISW оцінював, що північнокорейсько-російська судова угода є частиною зусиль Кремля щодо розширення арсеналу методів внутрішнього контролю РФ та консолідації контролю над російським інформаційним простором. Зокрема, за допомогою платформ обміну повідомленнями та сервісів віртуальних приватних мереж (VPN).
"Деталі угоди про цифровий зв'язок від 30 жовтня неясні, але, ймовірно, вона також спрямована на розширення інструментів Росії для придушення внутрішнього інформаційного простору", - вважають аналітики.
Путін має інтерес до тривалої конфліктної ситуації.
30 жовтня видання Bloomberg повідомило, що президент Сербії Олександр Вучич вперше за останні два з половиною роки провів розмову зі своїм російським колегою на початку жовтня 2024 року. У коментарі для ЗМІ він зазначив, що під час бесіди з кремлівським лідером підняв питання про можливість припинення вогню в Україні.
"Путін відповів, що Росія має намір виконати всі цілі своєї "спеціальної військової операції" проти України, яку ISW продовжує оцінювати як рівносильну знищенню української державності та уряду", - йдеться у зведенні Інституту вивчення війни.
Там наголосили, що Путін так само прямо відкинув будь-яке переговорне припинення вогню під час пресконференції з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном 5 липня, заявивши, що це дозволить ЗСУ перегрупуватися та переозброїтися.
"Незважаючи на те, що переговори про припинення вогню в поточних умовах можуть бути вигідними лише Росії, надаючи Кремлю можливість для подальшої радикалізації та мілітаризації суспільства проти України, а також забезпечуючи російським військовим час для відпочинку та відновлення перед потенційним новим нападом на Україну, аналітики ISW оцінюють такі дії як 'сигнал' від Путіна."
Як повідомляв OBOZ.UA, раніше військові експерти розповіли, як Кремль мілітаризує різні рівні уряду в межах підготовки до довгострокового ведення війни проти України. Також там наголосили, що на цьому тлі Росія має намір продовжувати конфронтацію з НАТО.