Колумбія, як повідомляється, планує зменшити виставлення українського контенту на платформі TikTok через звинувачення у "пропаганді Збройних Сил України".


Російські джерела, посилаючись на певний "новинний репортаж", повідомляють про наміри уряду Колумбії обмежити демонстрацію TikTok-відео з України. Це пов'язано з тими, хто вважає, що такі матеріали сприяють "романтизації війни" та "пропаганді ЗСУ". У цьому сюжеті зазначається, що контент з України формує у колумбійської молоді викривлене та романтизоване уявлення про війну, що нібито спонукає їх активно приєднуватися до Інтернаціонального легіону ЗСУ.

Проте ця інформація є недостовірною, повідомляє проєкт StopFake. Відео, яке розповсюджують російські джерела, виявилося сфабрикованим. Зловмисники використали візуальні елементи та логотип колумбійського телеканалу City Noticias TV для створення цього фейку, але не врахували, що дане видання публікує матеріали виключно іспанською мовою. Ні на офіційному сайті, ні в соціальних мережах телеканалу немає згадки про цей сюжет. Аналогічні новини відсутні також на ресурсах колумбійських Міністерства інформаційних технологій та комунікацій і Міністерства національної оборони, а також у будь-яких надійних іспаномовних або англомовних ЗМІ.

В результаті, інформація, представлена у відео, суперечить дійсності та логічному мисленню. Наприклад, у репортажі стверджується, що середній вік колумбійців, які приєднуються до українських збройних сил, знизився з 22 до 18 років під впливом TikTok. Однак це навряд чи відповідає дійсності, оскільки 18 років є мінімальним віком для вступу до Інтернаціонального легіону.

Навпаки, більшість колумбійських громадян, які служать в українських збройних силах, є ветеранами з реальним бойовим досвідом. Про це повідомляло кілька видань, які досліджували причини, чому колумбійці вирішують приєднатися до Інтернаціонального легіону. Таким чином, мотивом для участі у боротьбі проти Росії для цих кваліфікованих військових є не романтичний погляд на війну, а адекватна фінансова винагорода.

Раніше ми виявили кілька випадків поширення російської пропаганди, що стосуються колумбійців у складі Інтернаціонального легіону. Наприклад, ми розглядали неправдиву інформацію про те, що тіло загиблого колумбійського солдата Майкла Раміреса Фіно з Інтернаціонального легіону нібито було передане родині "без внутрішніх органів".

Related posts