Північна Корея та Росія розпочали спільні ініціативи у галузі передових технологій.


Про це повідомляє північнокорейське державне інформагентство KCNA, передає Укрінформ.

"На виставці IT Products Exhibition-2024 були представлені наукові досягнення і високотехнологічні продукти, включаючи програмне забезпечення (системне та прикладне), захист даних, інформаційні, комунікаційні та цифрові технології і промислові інформаційні пристрої, розроблені освітніми та науково-дослідними підрозділами і підприємствами КНДР та Російської Федерації", - ідеться в повідомленні.

KCNA не надає конкретних відомостей про учасників події та їхні продукти, проте підкреслює, що практичні ІТ-рішення та технологічні інновації, представлені північнокорейськими організаціями, такими як Інститут розвитку високих технологій і компанія Samwon IT Exchange, а також декількома російськими компаніями, викликали значний інтерес у експертів та відвідувачів.

На виставці учасники з обох країн обмінялися досвідом у різних сферах, включаючи мобільний зв'язок, інформаційну безпеку, промислові інформаційні системи та цифрові технології.

Деталей про підсумки виставки сторони також не повідомляють, лише в середу KCNA розповіло про підписання на виставці угоди про співпрацю між Міністерством цифрового розвитку Росії та Міністерством інформаційних технологій КНДР у Пхеньяні, якою передбачено взаємодію країн у сфері зв'язку, інформаційних технологій і цифрового розвитку.

У останні роки більшість країн світу уникають співпраці з Північною Кореєю через санкції ООН, які були введені у відповідь на її ядерну програму та розробку балістичних ракет. Ці обмеження значно ускладнюють діяльність спільних підприємств, а також імпорт і експорт ряду товарів, включаючи електроніку.

За дотриманням санкцій слідкувала спеціальна група експертів Комітету ООН із санкцій проти КНДР, проте в березні Росія наклала вето на продовження її роботи, і моніторинг за виконанням санкційних обмежень призупинився.

Як повідомляв Укрінформ, Північна Корея в четвер, 31 жовтня, провела успішне випробування новітньої твердопаливної міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) "Хвасон-19" (Hwasong-19), здатної доставити ядерну боєголовку на материкову частину США.

Related posts