Кабінет Міністрів України повідомляє, що з початку року 20 000 українців скористалися ваучерами на навчання, фінансованими державою, -- заявила Юлія Свириденко.


З початку 2024 року 20 тисяч громадян України отримали ваучер на безкоштовне навчання за рахунок держави, що надає їм можливість освоїти нову професію або підвищити свою кваліфікацію. Це стане важливим кроком для підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці. Інформацію про це озвучила Юлія Свириденко, Перший віце-прем'єр-міністр України та Міністр економіки.

"Сьогодні однією з ключових проблем ринку праці є структурне безробіття. Один з ефективних способів подолати цей виклик -- це навчання та перекваліфікація, що дозволяє людям здобувати нові, більш затребувані професії або підвищувати свою кваліфікацію. Тому ми запустили кілька навчальних програм, зокрема можливість отримати ваучер на навчання для здобуття нового фаху або підвищення професійного рівня. Цього року 20 тисяч українців скористалися цією можливістю, а держава профінансувала їхнє навчання на суму 223 млн грн", -- повідомила Юлія Свириденко.

Серед найбільш популярних спеціальностей та професій, за якими навчаються за ваучерами цього року, є: медсестринство (видано 3629 ваучерів); психологія (3144); дошкільна освіта (861); медицина (557); кухар (1775); водій (1354); тракторист (603); кондитер (447).

У 2022 році більше 18 тисяч українців скористалися ваучерами на навчання, а загальний обсяг фінансування програми становив 252 мільйони гривень. У 2023 році найбільше ваучерів було надано за наступними професіями та спеціальностями: психологія, соціальна робота, освіта, медицина, будівництво, цивільна інженерія, а також для кухарів і водіїв.

Загалом ваучер можна використати для навчання за 155 професіями та спеціальностями у сферах ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування тощо. Професію, заклад освіти в межах України та форму навчання (денну, заочну чи дистанційну) людина обирає самостійно. Навчання здійснюється закладами професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на таку освітню діяльність.

Ваучер надає особі можливість безкоштовно отримати освіту в навчальних закладах або у роботодавця відповідно до затвердженого Міністерством економіки списку професій та спеціальностей. На даний момент максимальна сума ваучера складає 30 280 грн. У разі, якщо витрати на навчання перевищують цю суму, залишок потрібно буде покрити або роботодавцю, або самій особі.

Ваучер можуть отримати певні категорії осіб, які мають професійну або вищу освіту, не є зареєстрованими безробітними в службі зайнятості та не проходили навчання за рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття протягом останніх трьох років. Серед них:

люди віком старше 45 років (до настання пенсії за віком);

ветерани, учасники бойових дій;

внутрішньо переміщені особи, які перебувають у працездатному віці.

люди з інвалідністю;

люди, що отримали поранення внаслідок військової агресії, або пройшли полон.

Для того щоб отримати навчальний ваучер, потрібно:

вибери напрямок навчання, професію та заклад освіти;

подати заявку онлайн на вебсайті Державної служби зайнятості або звернутися до будь-якого центру зайнятості із заявою та документами (основні - паспорт, ІНН, трудова книжка, документи про освіту тощо).

Протягом 90 днів з моменту отримання ваучера в службі зайнятості особа повинна підписати угоду про навчання з навчальним закладом.

Державна служба зайнятості виступає як реалізатор програми підтримки конкурентоспроможності українських громадян на ринку праці, що передбачає можливість отримання ваучерів для навчання.

Нагадаємо, що ініціатива з видачі ваучерів для навчання є частиною основного проекту Міністерства економіки України під назвою "Робота без бар'єрів". Цей проект реалізується у відповідності до Національної стратегії, спрямованої на створення безперешкодного простору в Україні.

Related posts