ІТ-коаліція вже залучила €157 мільйонів для підтримки України.


Цю інформацію озвучило Міністерство оборони України, повідомляє Укрінформ.

Як зазначається, 70 мільйонів є прямими внесками, включно із анонсованим внеском у 10 мільйонів від Нідерландів, а 87 мільйонів від Німеччини - у вигляді ліцензій SAP

В Амстердамі пройшло чергове засідання ІТ-коаліції. Попереднього разу країни-члени коаліції зустрічалися у липні. З того моменту Міністерство оборони та Збройні сили України отримали нові поставки від Канади, Німеччини, Італії, Литви, Нідерландів та Великої Британії. Обладнання та ліцензії централізовано закупили через Агенцію НАТО з підтримки та постачання завдяки внескам Данії та Люксембургу.

За словами заступниці міністра оборони з питань цифровізації Катерини Черногоренко, кібербезпека є одним з ключових напрямків роботи Міноборони. Поставки в межах ІТ-коаліції посилять цей напрям, адже росіяни продовжують атакувати кіберінфраструктуру України.

"Ці поставки також сприятимуть розширенню проектів Центру інновацій та підтримають подальший процес впровадження системи SAP у Збройних силах України", - підкреслила Черногоренко.

На зустрічі члени коаліції розглянули виконання дорожньої карти, питання проведення закупівель, а також визначили потреби Міністерства оборони та Збройних сил України щодо розвитку ІТ-інфраструктури.

Як зазначила заступниця міністра оборони Естонії Туулі Дунетон, ІТ-коаліція акцентує свою діяльність не лише на пошуку фінансування до кінця 2024 року, але й на прискоренні процесу закупівель та постачання в Україну.

"Наша мета - поставити якомога більше обладнання, щоб скористатися перевагою, яку можуть надати технології на полі бою", - підкреслила Дунетон.

ІТ-коаліція, яку очолюють Естонія та Люксембург, є однією з восьми коаліцій, що формуються в рамках Контактної групи з оборони України. Її основна мета полягає у забезпеченні підтримки Міністерству оборони та Збройним силам України в галузях інформаційних технологій, зв'язку та кіберзахисту.

Коаліція складається з 14 партнерських держав, включаючи Україну. У вересні до неї приєдналися Фінляндія та Іспанія. Незабаром очікується, що до складу Коаліції приєднаються ще кілька країн.

Як повідомляв Укрінформ, Україна отримає пікапи та вантажівки на 22 млн євро від Коаліції спроможностей з розмінування.

Related posts