ІТ-коаліція зібрала 157 мільйонів євро для допомоги Україні | УНН


ІТ-коаліція зібрала 157 мільйонів євро для України починаючи з вересня 2023 року. З цієї суми 99 мільйонів вже було надано у вигляді обладнання та програмного забезпечення, серед яких 87 мільйонів надійшли від Німеччини у формі ліцензій SAP.

ІТ-коаліція, яка була заснована у вересні 2023 року, з моменту свого створення змогла залучити 157 мільйонів євро для підтримки України. Міністерство оборони та Збройні сили України вже отримали технічне обладнання та програмні рішення на суму 99 мільйонів євро. Про це повідомляє УНН, посилаючись на дані Міноборони.

Деталі

За повідомленнями, в Амстердамі відбулося нове засідання ІТ-коаліції. Остання зустріч країн-учасниць коаліції відбулася в липні. Відтоді Україна отримала нові постачання від Канади, Німеччини, Італії, Литви, Нідерландів та Великої Британії.

Від початку свого існування ІТ-коаліція зібрала загалом 70 мільйонів доларів у вигляді прямих внесків, серед яких 10 мільйонів надійшло з Нідерландів. Крім того, Німеччина надала підтримку на суму 87 мільйонів доларів у формі ліцензій SAP.

Кібербезпека займає одне з провідних місць у нашій діяльності. Поставки в рамках ІТ-коаліції підсилять цей напрямок, оскільки російські агресори продовжують здійснювати атаки на нашу кіберінфраструктуру. Крім того, ці постачання сприятимуть розширенню проектів Центру інновацій та підтримають подальше впровадження системи SAP у Збройних силах України.

Згідно з інформацією, члени коаліції провели дискусії щодо впровадження дорожньої карти, процесу закупівель, а також необхідностей Міністерства оборони та Збройних сил України в розвитку ІТ-інфраструктури.

Окрім роботи над залученням фінансових ресурсів до кінця 2024 року, ІТ-коаліція зосередилася на оптимізації процесів закупівлі та доставки в Україну. Наша основна мета — забезпечити максимально можливу кількість обладнання, щоб використати потенціал технологій на полі бою.

Додаток

ІТ-коаліція, очолювана Естонією та Люксембургом, є однією з восьми коаліцій, що формують спроможності в рамках Контактної групи, яка займається оборонними питаннями України. Основною метою коаліції є підтримка Міністерства оборони та Збройних сил України в галузях інформаційних технологій, зв'язку та кібербезпеки.

Наразі до Коаліції входять 14 країн-партнерів та Україна. Фінляндія та Іспанія доєдналися до Коаліції у вересні. Очікується, що незабаром її членами стануть ще кілька країн.

Related posts