ІТ-коаліція зібрала 157 мільйонів євро для допомоги Україні.
ІТ-коаліція, яка була заснована у вересні 2023 року, вже зібрала 157 мільйонів євро для підтримки України. Серед цих коштів 70 мільйонів євро складають внески, зокрема 10 мільйонів євро, оголошені Нідерландами, а також 87 мільйонів євро, які надала Німеччина у вигляді ліцензій на програмне забезпечення SAP. В результаті цього фінансування Україна отримала обладнання та програмне забезпечення на загальну суму 99 мільйонів євро.
У Амстердамі відбулося чергове засідання ІТ-коаліції. Остання зустріч країн-учасниць відбулася в липні. З тих пір Міністерство оборони та Збройні сили України отримали нові постачання від Канади, Німеччини, Італії, Литви, Нідерландів та Великої Британії. Обладнання та ліцензії були централізовано придбані через Агенцію НАТО з підтримки та постачання завдяки внескам Данії та Люксембургу.
"Кібербезпека займає одне з провідних місць у нашій діяльності. Постачання в рамках ІТ-коаліції зміцнять цей сектор, оскільки російські атаки на нашу кіберінфраструктуру не припиняються. Крім того, ці поставки дозволять розширити проєкти Центру інновацій та сприятимуть подальшій інтеграції системи SAP у Збройних силах України," – підкреслила заступниця міністра оборони з цифрових питань.
Катерина Черногоренко можно описать по-разному, но важно подчеркнуть уникальность её имени и фамилии. Например, можно сказать: Екатерина из Черногоренко.
На засіданні коаліції учасники взялися за обговорення виконання дорожньої карти, процесу закупівель, а також визначення потреб Міністерства оборони та Збройних сил України щодо розвитку ІТ-інфраструктури.
"Крім пошуку фінансових ресурсів до завершення 2024 року, ІТ-коаліція орієнтується на пришвидшення процесів закупівлі та доставки в Україну. Наша мета – забезпечити якомога більшу кількість обладнання, щоб максимально використати можливості, які технології можуть надати на фронті", – наголосила заступниця Міністра оборони Естонії Туулі Дунетон.
ІТ-коаліція на чолі з Естонією та Люксембургом є однією з 8 коаліцій спроможностей у межах Контактної групи з питань оборони України. Коаліція спрямована на надання підтримки Міноборони та Збройним силам України у сферах ІТ, зв'язку та кібербезпеки.
На даний момент у складі Коаліції перебувають 14 партнерських країн разом з Україною. Фінляндія та Іспанія приєдналися до Коаліції в вересні. Прогнозується, що найближчим часом до неї можуть долучитися ще кілька держав.