IT-компанія Genesis оголосила про відкриття приблизно 400 нових позицій для спеціалістів у сфері інформаційних технологій в Україні — повідомляє Delo.ua.


Якщо ваша компанія входить до топ-10 підприємств своєї галузі, якщо вона свідомо будуєте "білий бізнес" та чесно платить податки задля підтримки держави -- запрошуємо взяти участь у проєкті "Економічна відповідальність: Топ платники податків 2024"

Цю інформацію озвучив засновник і генеральний директор компанії Володимир Многолєтній, як повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"З точки зору ринків у нас немає виручки в Україні (компанія орієнтована на зовнішні ринки - ІФ-У), але з точки зору людей ми наймаємо (їх - ІФ-У) в Україні. Маємо близько 400 вакансій. Найбільша кількість відкритих вакансій", - сказав він на конференції "Бізнес і війна - діалоги про майбутнє", організованій New Voice.

Крім того, засновник та генеральний директор Genesis підкреслив, що ситуація на українському ІТ-ринку стала більш складною, особливо для компаній середнього розміру. Додатково, існують труднощі з залученням кваліфікованих спеціалістів.

"Сучасний ринок значно ускладнився в порівнянні з тим, яким він був рік або два назад. Він, безумовно, став більш складним, ніж до початку повномасштабної агресії. Я не можу зрозуміти, як функціонують відносно невеликі та малі IT-компанії," - підкреслив Многолєтній.

Він зазначив, що наявність лише великих IT-компаній на ринку може стати серйозною проблемою для галузі в майбутньому, оскільки це може призвести до неправильного розвитку ринку.

За даними генерального директора Genesis, близько 20-30% українських IT-спеціалістів знаходяться за межами країни. У складі команди Genesis цей показник становить 10-15%, в той час як більшість керівників організації працює в Україні.

Інформаційна довідка:

Genesis – українська IT-компанія, яка займається краудфандингом. Вона фокусується на створенні міжнародних технологічних бізнесів у співпраці з підприємцями з Центральної та Східної Європи.

Близько 8% виручки компанії формують мобільні застосунки.

У компанії Genesis налічується приблизно 2500 працівників.

Нагадуємо, що у 2024 році доля нових фахівців в українському IT-секторі знизилася до рекордно низького рівня – лише 24%, що є найменшим показником за останнє десятиріччя. Крім того, число IT-спеціалістів, які мають намір емігрувати, зросло до 15%.

ІТ-індустрія в Україні зосереджена в великих містах. До 24 лютого 2022 року більше 70% айтівців мешкали в Києві, Львові та Харкові.

З початком масштабного вторгнення Росії ситуація кардинально змінилася. Харків зазнав значних втрат — більшість IT-спеціалістів покинули місто, і наразі лише 4% українських ІТ-фахівців залишилися тут, у порівнянні з 14% у 2021 році. Київ і Львів стали провідними центрами ІТ-індустрії в Україні. Хоча у 2022 році багато спеціалістів залишили Київ, вони поступово повертаються. Зараз у столиці працюють і мешкають 42% українських айтівців, що трохи менше, ніж 45% у 2021 році.

Багато фахівців з Києва та Харкова, а також частково з Дніпра та Одеси, переїхали у західні області України у 2022 році. Найбільше переїжджали до Львова. Частка українських айтівців у Львові зросла з 14% у 2021 році до 21% у 2022 році, і залишилася на рівні 18% у 2023-2024 роках.

Міграція айтішників не обмежувалася тільки Львовом. У Івано-Франківську їхня частка зросла з 2% у 2021 році до 5% у 2022 році, а в 2023-2024 роках стабілізувалася на рівні 3%. В інших містах західної України відзначено зростання частки айтішників з 4% до 8% у порівнянні з показниками до початку війни.

Спеціалісти в галузі ІТ також переміщалися до більш тихих міст у центральній та східній частинах України, хоча це відбувалося не з такою ж інтенсивністю, як у західних областях.

Related posts