Основні події вівторка, 1 жовтня: авіаудари на Запоріжжя, вбивство 16 українських військових, ракетна атака з Ірану на територію Ізраїлю.


Зображення: Прес-служба поліції Харківщини

Українські правоохоронні органи ведуть розслідування нового воєнного злочину, скоєного російськими військовими. На Покровському напрямку окупанти безжально розстріляли 16 українських військовополонених.

"1 жовтня 2024 року у Telegram-каналах з'явилась інформація про ймовірний розстріл представниками ЗС РФ 16 українських військовослужбовців. За даними медіа, черговий воєнний злочин російська окупаційна армія вчинила в районі сел Миколаївка і Сухий Яр Покровського району", - йдеться у повідомленні пресслужби Офісу генпрокурора.

На запису видно, як військовослужбовці ЗСУ, взяті в полон, покинули лісисту місцевість та встали в ряд. Після цього загарбники свідомо відкрили вогонь по них, намагаючись вразити, а тих, хто отримав поранення, які...

Ця подія стала наймасовішою стратою українських військовополонених на фронтовій лінії. Вона також засвідчує, що вбивства та катування полонених, здійснювані агресорами, є не випадковими актами, а свідомо спланованою політикою російського військового і політичного керівництва.

Ці дії є цинічним і грубим порушенням Женевських конвенцій, що підпадає під категорію тяжких міжнародних злочинів. На даний момент триває перевірка опублікованих матеріалів, а також розпочаті слідчі та розшукові заходи, спрямовані на з'ясування всіх обставин цього злочину.

У той же час, Генеральний штаб Збройних Сил України інформує, що на момент 22:00 1 жовтня сталося 110 бойових конфліктів.

Сили оборони спрямовують зусилля на зрив виконання російськими загарбниками планів наступу та виснаження їхнього бойового потенціалу. З початку доби противник завдав 2 ракетних ударів (2 ракети), 59 авіаційних ударів (зокрема, задіяв 104 КАБ) та 446 ударів дронами-камікадзе, здійснив 2713 обстрілів позицій наших військ.

Противник здійснив 23 наступальні дії проти наших позицій у Куп'янському напрямі.

Противник активно веде атаки на українських захисників у Покровському напрямку. Протягом дня було зафіксовано 22 штурмові та наступальні операції. Найбільш інтенсивні дії російських військ спостерігаються в районах Миролюбівки, Єлізаветівки та Лисівки.

Більше інформації про оперативну ситуацію на вечір 1 жовтня можна знайти в нашій новині.

Сьогодні, 1 жовтня, Запоріжжя стало мішенню для авіаударів з боку російських військ. Внаслідок атаки є жертви та поранені, а також зафіксовані ушкодження інфраструктурних об'єктів. За попередньою інформацією, ворог здійснив шість авіаударів.

Про це повідомив начальник Запорізької ОВА Іван Федоров. Один чоловік загинув на місті влучання. За оновленими даними, поранені 25 людей. Пошкоджені багатоповерхівки та приватні будинки у Комунарському районі.

Після завершення пошукових та аварійно-рятувальних робіт стало відомо, що постраждали 32 людини, одна людина загинула.

Внаслідок нападу було пошкоджено та зруйновано 69 житлових будинків, як багатоквартирних, так і приватних.

Президент Володимир Зеленський, разом із міністром оборони Рустемом Умєровим, ознайомився з доповіддю керівника Головного управління розвідки Кирила Буданова.

"Прослухав доповідь керівника ГУР МО Кирила Буданова. Військова розвідка представила все, що відстежує щодо планів російських сил до завершення року, а також нашу реакцію на ці дії", - зазначив Зеленський у Telegram.

Нещодавно американський політолог і журналіст Джейсон Смарт повідомив, що під час свого візиту до США президент Зеленський отримав важливий сигнал від партнерів: спроби усунути Буданова з посади можуть негативно позначитися на співпраці між розвідувальними агентствами США та України. Ця інформація з'явилася на фоні активних чуток про можливе звільнення керівника ГУР Буданова та міністра оборони Умєрова. Детальніше про це можна дізнатися у матеріалі LB.ua "Які сигнали отримав Зеленський щодо Буданова у Білому домі?".

Сьогодні відбулася нарада, на якій президент вислухав доповіді від міністра оборони Умєрова, Головнокомандувача Олександра Сирського та начальника Генерального штабу Анатолія Баргилевича. Основними питаннями, що обговорювалися, стали фронтова ситуація, потреби у військовій техніці та озброєнні, координація з союзниками, а також підготовка до наступної зустрічі формату "Рамштайн".

Раніше Буданов говорив, що Росія вважає рубежем війни літо-другу половину 2025 року або початок 2026 року.

Кабінет міністрів ухвалив постанову Міністерства оборони, згідно з якою військові частини отримали право самостійно проводити мобілізацію резервістів та військовозобов'язаних, які добровільно бажають служити під час мобілізації.

Цю інформацію оприлюднила прес-служба Міністерства оборони. Відтепер особи, що підлягають військовій службі, а також добровольці-резервісти, мають можливість самостійно обирати військову частину для проходження служби, без необхідності звертатися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Детальніше - у новинах.

Міністерство закордонних справ України назвало неправдивою інформацію газети Financial Times про позицію міністра Андрія Сибіги стосовно територіальних компромісів.

Представник Міністерства Георгій Тихий заявив, що він брав участь в усіх засіданнях Сибіги під час його візиту до Нью-Йорка, і під час жодної з цих зустрічей не виникало "жодних пропозицій, дискусій або навіть натяків на територіальні поступки". Він також підкреслив, що позиція Міністерства закордонних справ у цьому питанні залишається незмінною.

Міністерство закордонних справ підкреслило, що Формула миру є єдиним практичним шляхом до досягнення всебічного, справедливого та стійкого миру. "Повідомлення від Financial Times про нібито обговорення компромісів міністром є абсолютно хибним, і ми зацікавлені дізнатися, хто саме має інтерес у розповсюдженні подібних недостовірних відомостей," – зазначив представник МЗС.

Новий генеральний секретар НАТО Марк Рютте підкреслив свою рішучість у підготовці Альянсу до майбутніх викликів, при цьому одним з основних напрямків його роботи залишатиметься зміцнення підтримки України та її інтеграція в НАТО.

Цю інформацію він озвучив у вівторок під час урочистого заходу, присвяченого передачі повноважень генерального секретаря Альянсу від його попередника Єнса Столтенберга.

"Як генеральний секретар я працюватиму над трьома пріоритетами. По-перше - зберегти міцність НАТО та забезпечити ефективність і надійність нашої оборони проти всіх загроз", - сказав Рютте.

Другий важливий аспект - це зміцнення підтримки України та її інтеграція в НАТО. Адже в Європі не може існувати стабільна та тривала безпека без сильної і незалежної України.

Рютте акцентував увагу на тому, що "правомірне становище України – в НАТО".

Він зазначив, що "третім ключовим напрямком є посилення нашого співробітництва з нашим особливим і важливим союзником, Європейським Союзом, а також з державами по всьому світу, які розділяють наші цінності та інтереси".

У вівторок, 1 жовтня, приблизно о 19:00 за київським часом Ізраїль став жертвою масштабного ракетного обстрілу, про що повідомила Армія оборони Ізраїлю. Вони зазначили, що за цією атакою стоїть Іран.

За повідомленнями палестинського кореспондента Al Jazeera, ракети летіли на Ізраїль фактично безперервно. Іранське державне медіа анонсувало офіційну заяву з цього приводу.

Сирени лунали зокрема в Тель-Авіві. У Армії оборони держави повідомили, що ціллю іранських ракет були близько 10 млн цивільних у центральному Ізраїлі.

Ізраїльська армія повідомила, що з Ірану по Ізраїлю випуcтили близько 200 ракет.

"Цей акт агресії не залишиться без відповіді", -- заявив представник ЦАХАЛ Даніель Хагарі. "У нас є стратегія, і ми вжитимемо заходів у той час і в тому місці, які самі визначимо". "Ми провели безліч перехоплень", -- зазначив Хагарі. "Були виконані кілька атак у центральних районах і в інших частинах півдня країни".

Згідно з повідомленням Times of Israel, під час ракетного обстрілу загинув один палестинець на Західному березі річки Йордан, а двоє людей отримали легкі поранення від осколків у Тель-Авіві. Ізраїль також оголосив про відкриття свого повітряного простору.

Детальніше - у новинах.

Найповніша картина сьогоднішнього дня - на нашому сайті. Сподіваємося, що завтра добрих новин буде більше.

Тримаймося і наближаємо Перемогу!

Related posts