Європейський Союз закликає компанії з Європи вкладати кошти у відновлення та модернізацію України.


Юлія Свириденко займає посаду першого віцепрем'єр-міністра та міністра економіки України.

На першій Інвестиційній конференції ЄС-Україна, організованій Блоком у співпраці з урядом України у Варшаві, Європейський Союз закликав підприємства Європи долучитися до інвестицій у відновлення та реконструкцію України, як зазначає представництво ЄС в Україні.

Компанії з Європейського Союзу мають можливість подавати свої заявки до 1 березня 2025 року. Отримані пропозиції будуть оцінюватися у контексті інвестиційних проектів, що фінансуються через Ukraine Investment Framework (UIF), яка є важливою частиною механізму ЄС Ukraine Facility з загальним бюджетом у 50 мільярдів євро.

Сприяючи розвитку бізнес-партнерств та залученню приватного сектора ЄС до процесів відновлення та реконструкції України, ЄС також підтримує глибшу інтеграцію України в єдиний ринок цього блоку.

Уряд уклав перший контракт в рамках ініціативи з підтримки значних інвестиційних проектів.

"Запуск Заклику ЄС до висловлення зацікавленості є значущим кроком у залученні інвестицій для відновлення України. Наша мета - створити комфортні умови для іноземних інвестицій. Інвестиційна конференція Україна-ЄС надає нам можливість нагадати міжнародному бізнесу, що війна не є перешкодою для інвестицій", - зазначила перша віцепрем'єрка і міністр економіки Юлія Свириденко.

Вона підкреслила, що важливо об'єднати зусилля для відновлення України вже зараз, не відкладаючи це на час після завершення війни.

Міністерство оборони України звернулося до європейських партнерів з проханням інвестувати в оборонно-промисловий комплекс України, використовуючи активи Російської Федерації.

Пріоритетні напрямки Заклику базуються на Плані для України (Ukraine Plan), а також на Стратегічних орієнтирах UIF (невід'ємна складова Ukraine Facility), в яких визначено ключові пріоритетні галузі економіки, що потребують прямих іноземних інвестицій для підтримки соціально-економічного відновлення України. До них відносяться:

Енергетика: Розробка сталих енергетичних рішень, включаючи проєкти відновлюваної енергетики та модернізацію наявної енергетичної інфраструктури. Критично важлива сировина: Інвестування в переробку ключових мінералів та ресурсів, необхідних для високотехнологічних галузей та технологій відновлюваної енергетики. Переробна промисловість та виробництво: Відродження та модернізація виробничого сектору для підвищення конкурентоспроможності промислового виробництва. Будівельні матеріали: Підтримка реконструкції житлового фонду та громадських будівель, зокрема шляхом інвестування в промисловість будівельних матеріалів, будівельні компанії та нагляд у сфері будівництва. Інформаційні технології та цифрова трансформація: Зміцнення цифрової інфраструктури та технологій для сприяння інноваціям та розвитку в різних секторах. Транспорт та експортна логістика: Відбудова та модернізація транспортної, логістичної та державної інфраструктури для підтримки зв'язку.

Перша інвестиційна конференція між ЄС та Україною, що відбулася 13-14 листопада в рамках 4-ї Міжнародної виставки ReBuild Ukraine, стала важливим кроком до залучення приватних інвестицій в Україні. Ця конференція зібрала понад 5 000 учасників, серед яких представники компаній, банків та інвесторів з України, Європейського Союзу та інших країн, з метою сприяння приватним інвестиціям для відновлення, реконструкції та модернізації країни.

Від початку агресивної війни Росії проти України Європейський Союз та його країни-члени надали близько 122 мільярдів євро у вигляді фінансової, гуманітарної та військової підтримки для України і українців, які перебувають в ЄС.

Це складає 15,6 мільярда євро, які були залучені в рамках Ukraine Facility, що передбачає надання до 50 мільярдів євро у формі грантів і кредитів на період з 2024 по 2027 рік.

Related posts